Anuntul facut de Ronaldo dupa accidentarea din meciul cu Serbia! "Imi cunosc perfect corpul" Cat lipseste portughezul

Data publicarii: Marti 26 Martie 2019, 09:52
Data actualizarii: Marti 26 Martie 2019, 21:29

Cristiano Ronaldo s-a accidentat in meciul dintre Portugalia si Serbia, dupa 30 de minute de joc.

Acesta a fost inlocuit cu Pizzi, dupa ce a simtit o durere la nivelul coapsei. A fost a doua interventie a staff-ului medical, dupa s-a ales cu o sangerare nazala cu cateva minute mai devreme.

Fara Ronaldo in teren, Portugalia a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe teren propriu impotriva reprezentativei Serbiei.

La finalul partidei, starul portughez si-a asigurat fanii ca va reveni pe teren in cel mult doua saptamani.

"Nu sunt ingrijorat, pentru ca imi cunosc perfect corpul. Acesta este fotbalul, lucruri ca acesta se pot intampla. Sunt relaxat, stiu ca voi fi bine intr-o saptamana sau doua, fara probleme", a spus Cristiano Ronaldo, potrivit Dailymail.

Peste doua saptamani, Juventus va evolua contra celor de la Ajax, in cadrul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Potrivit spuselor lui Ronaldo, acesta ar trebui sa fie apt de joc la momentul respectiv. Meciul va avea loc pe 10 aprilie, de la ora 22:00, in Olanda.