Rudiger, ”taxat” de jurnaliștii germani după ce a fost ridiculizat de Ianis Hagi: ”A arătat rău”

Data publicarii: Sambata 09 Octombrie 2021, 09:55
Data actualizarii: Sambata 09 Octombrie 2021, 09:59

Ianis Hagi (22 de ani) a marcat un gol superb în minutul 9 al meciului cu Germania, după ce l-a ridiculizat pe Antonio Rudiger (28 de ani), fundașul lui Chelsea.

Masivul apărător german a fost depășit ușor de Ianis Hagi, care a tras cu stângul la colțul lung și l-a învins pe Ter Stegen. Pentru această fază, Rudiger a fost ”taxat” de jurnaliștii germani.

Rudiger, taxat de jurnaliștii germani

”Fundaşul a arătat foarte rău la golul lui Hagi. Apoi a fost foarte determinat să-şi îndrepte greşeala”, a scris publicația Bild, care l-a notat cu 4 pe fundașul lui Chelsea.

Sistemul de notare folosit de cei de la Bild este cu note de la 1 la 5, iar cel mai bun jucător primește cea mai mică notă.

Golul lui Ianis Hagi nu a fost de ajuns pentru ca România să plece cu puncte de la Hamburg. Gnabry și Muller au înscris în repriza secundă și au stabilit scorul final, 2-1 pentru Germania.

După acest meci, România a ajuns pe locul patru în Grupa J, cu zece puncte. Macedonia de Nord, care a învins-o cu 4-0 pe Liechtenstein, este pe locul doi, iar Armenia este pe locul trei. Cele două sunt la egalitate, cu câte 12 puncte.

România va înfrunta Armenia luni, la 21:45, în direct la PRO TV. Meciul se va disputa pe stadionul Steaua, din Ghencea.