Ce a observat Ilie Dumitrescu după prima repriză a meciului Macedonia de Nord - România

Ilie Dumitrescu Macedonia de Nord - România Nationala Ilie Dumitrescu
Data publicarii: Miercuri 08 Septembrie 2021, 22:42
Data actualizarii: Miercuri 08 Septembrie 2021, 22:49

Macedonia de Nord - România, meci din runda a șasea a Grupei J a preliminariilor CM 2022, se joacă în direct pe Pro TV.

Ilie Dumitrescu, fostul fotbalist care aducea creativitate în atacul naționalei, a analizat prima repriză a partidei de la Skopje.

Ilie Dumitrescu, mesaj pentru tricolori

• Ilie Dumitrescu

La pauza partidei de la Skopje, Macedonia de Nord și România se aflau la egalitate, scor 0-0, după un prim act modest făcut de tricolori. Gazdele au avut mai multe ocazii la poarta lui Florin Niță, doar Deian Sorescu reușind să-l pună în dificultate pe goalkeeper-ul Dimitrievski.

"Ar trebui să avem mai multă personalitate, echipa asta e de bătut, lasă spații foarte mari, n-au reacție, dar trebuie să le punem și noi probleme pe faza ofensivă. Eu zic că o să câștigăm meciul ăsta dacă îndrăznim puțin, a spus Ilie Dumitrescu, la pauza meciului, într-o intervenție la Digi Sport.

Armenia a remizat cu reprezentativa Liechtensteinului, 1-1 (1-0), miercuri seara, la Erevan, într-un meci din Grupa J a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2022, din care face parte şi România.

Armenia se află pe locul secund în clasamentul grupei, cu 10 puncte, după Germania (12 puncte), dar va fi depăşită de România (la victorie sau egal) sau Macedonia de Nord (victorie), după celelalte meciuri de miercuri seara.