Asa arata APOCALIPSA Barcelonei: 1-4 acasa cu PSG! E ca si eliminata din Champions League dupa show-ul DIVIN al lui Mbappe: Hattrick! Liverpool a batut-o cu 2-0 pe Leipzig

Barcelona leipzig Liverpool Paris Saint-Germain uefa champions league Liga Campionilor Asa arata APOCALIPSA Barcelonei: 1-4 acasa cu PSG! E ca si eliminata din Champions League dupa show-ul DIVIN al lui Mbappe: Hattrick! Liverpool a batut-o cu 2-0 pe Leipzig
Live Blog
UEFA Champions League
Data publicarii: Marti 16 Februarie 2021, 23:57
Data actualizarii: Marti 16 Februarie 2021, 23:57

Barcelona a marcat prima, apoi a fost doar in tribuna la spectacolul lui Mbappe! Barcelona - PSG s-a terminat 1-4! Liverpool are si ea sanse mari sa mearga mai departe dupa 2-0 cu Leipzig!

01:45 17 Feb
Ce a spus Jurgen Klopp la finalul meciului de la Budapesta cu Leipzig:

23:57 16 Feb
Noapte gigantica pentru PSG pe Camp Nou: 4-1 cu Barcelona! E gata si meciul din Catalonia! Show-ul lui Mbappe se termina cu 3 goluri marcate in poarta lui Ter Stegen!

23:55 16 Feb
FINAL de meci in Leipzig - Liverpool! Se termina 0-2!

23:44 16 Feb
GOOOL PSG! Mbappe inscrie din nou dupa un contraatac fantastic al lui PSG! Hattrick Mbappe!

23:29 16 Feb
GOOOOL PSG! 3-1 pentru PSG! Paredes centreaza din lovitura libera, nimeni nu-l tine pe Kean, care face 3-1!

23:24 16 Feb
GOOOL PSG! Mbappe face dubla! PSG conduce cu 2-1 la Barcelona!

23:18 16 Feb
GOOOL LIVERPOOL! 2-0 la Budapesta cu Leipzig pentru campioana Angliei!

23:14 16 Feb
GOOOL LIVERPOOL! Dupa ce Alisson a salvat fantastic, in startul reprizei secunde, Salah a adus-o pe Liverpool in avantaj la Budapesta!

22:49 16 Feb
Pauza in meciurile serii din Champions League. Egalitate in Barcelona 1-1 PSG si Leipzig 0-0 Liverpool!
22:41 16 Feb
Sa-i depasesti la 22 de ani pe niste baieti ca astia... nu-i chiar rau. :)

Kylian Mbappe are 22 de goluri, mai multe decat Gerrard, Sterling, Anelka, Bale, Ronaldinho sau Ronaldo brazilianul. Wow.

22:37 16 Feb
GOOOL PSG! Avantajul Barcelonei nu tine decat 6 minute! Actiune superba a Parisului, finalizata cu golul lui Mbappe. Assist minunat, cu exteriorul, al lui Verratti!

22:31 16 Feb
GOOOL BARCELONA! A marcat Messi din penalty!

22:30 16 Feb

PENALTY pentru Barcelona! Kurzawa l-a agatat pe De Jong in careul lui Navas si arbitrul Kuipers a dat penalty!

22:18 16 Feb
Ne-a cam fost dor de Champions League. :) Contul oficial al competitiei ne intreaba la ce meci ne uitam. NORMAL ca la amandoua! :)

22:16 16 Feb
Griezmann rateaza prima ocazie mare a meciului in Barca - PSG!

22:12 16 Feb
"Jur sa spun adevarul si numai adearul!" :))

Cea mai tare faza a inceputului de meci la PSG - Barcelona.

22:10 16 Feb
Englezii ii zic 'Southampton Derby'. Pentru restul lumii, e Barcelona - PSG. :)

Pochettino si Koeman s-au imbratisat inaintea socului de pe Camp Nou.

22:03 16 Feb
Au inceput meciurile de la Barcelona si Budapesta! In fata Camp Nou, suporterii Barcelonei s-au adunat cu sutele pentru a-i incuraja pe jucatorii lui Koeman.

21:22 16 Feb
LEIPZIG - LIVERPOOL

21:21 16 Feb
BARCELONA - PSG

12:00 16 Feb
Imagini incredibile de la unul dintre cele mai tari meciuri din istorie! :)
11:57 16 Feb

Cea mai importanta competitie se intoarce si anunta spectacol total! Mansa tur a optimilor de finala incepe cu doua meciuri tari.

Barcelona si Paris Saint-Germain se intalnesc in cel mai tare meci al optimilor, iar francezii vor revansa pentru remontada istorica din 2017, cand au castigat cu 4-0 pe Parc des Princes, insa pe Camp Nou catalanii au intors rezultatul si s-au calificat in sferturi.

Catalanii vin dupa victoria cu 5-1 in fata lui Alaves, dar si dupa o infrangere suferita in Cupa Spaniei cu Sevilla. Campioana Frantei are patru victorii consecutive, ultima dintre ele la limita, in fata lui Nice.

In celalalt meci al serii, Liverpool si Leipzig se intalnesc pe Puskas Arena din Budapesta, dupa ce englezii au primit interdictii de calatorie in Germania din cauza reglementarilor Covid-19.

Castigatoarea Champions League de acum doi ani vine dupa trei infrangeri consecutive, doua dintre ele pe Anfield, in timp ce Leipzig are patru victorii legate.

• Se intoarce SPECTACOLUL TOTAL! Messi, fata in fata cu Mbappe in: Barcelona - PSG, LIVE TEXT de la 22:00 | Liverpool, deplasare de foc cu Leipzig