Bayern Munchen Leroy Sane Manchester City Sadio Mane Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 12 Aprilie 2023, 19:20
Data actualizarii: Miercuri 12 Aprilie 2023, 19:26

Bayern Munchen a suferit un eșec drastic contra lui Manchester City, scor 0-3, în meciul tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor, iar tensiunea a fost uriașă în vestiarul bavarezilor.

La o zi după meci, publicația germană Bild scrie că a existat un conflict între doi jucători ai lui Bayern: Sadio Mane și Leroy Sane: "Un adevărat scadal în vestiarul de pe Etihad", au scris germanii.

Scandal în vestiarul lui Bayern: Sadio Mane l-ar fi lovit pe Leroy Sane

Potrivit sursei citate, conflictul dintre cei doi jucători a izbucnit în minutul 83 al meciului. Sadio Mane, abia intrat pe teren, a așteptat o pasă de la Leroy Sane, însă mingea trimisă de german a fost interceptată de un jucător al lui City. De aici ar fi început un conflict verbal pe teren, care ar fi escaladat la vestiare.

"Mane s-ar fi plâns de modul în care Sane i-ar fi vorbit. Dintr-o dată, l-a atacat și l-a lovit pe Sane în față", a explicat Bild conflictul.

Ulterior, cei doi au fost despărțiți de colegi. Martorii oculari susțin că lovitura aplicată de Mane a lăsat urme vizibile pe buza lui Sane.

Bayern a fost contactă pentru a oferi o reacție, însă nu a dorit să comenteze.

Sadio Mane (31 de ani) a fost transferat de Bayern Munchen în vara anului trecut, de la Liverpool, pentru 32 de milioane de euro. Senegalezul, afectat de o accidentare, a jucat în 32 de meciuri ale bavarezilor, a marcat 11 goluri și a oferit 5 pase decisive în acest sezon.

Leroy Sane (27 de ani) a fost unul dintre cei mai activi jucători ai lui Bayern. Germanul și-a înfruntat fost echipă, Manchester City, de la care a fost cumpărat de bavarezi în 2020, pentru 49 de milioane de euro.