Poli Iasi Dinamo - Poli Iasi Florin Raducioiu Liga 2
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Miercuri 26 Aprilie 2023, 11:30
Data actualizarii: Miercuri 26 Aprilie 2023, 13:29

Poli Iaşi a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Dinamo, în etapa a cincea din play-off-ul Ligii a II-a.

Pentru Poli Iaşi au marcat Harrison (42) şi Roman (57, 68). Golul formaţiei Dinamo a fost înscris de Ghezali, în minutul 22.

Fostul mare atacant al lui Dinamo, Florin Răducioiu (43 de ani), a comentat ceea ce a văzut pe teren, la partida din Liga 2. Răducioiu s-a arătat dezamăgit de echipa sa de suflet și a lăudat formația pregătită de Leo Grozavu.

”Au început foarte bine, prima repriză bună, dar sunt egalaţi la sfâşitul primei reprize. Văzusem deja anumite carenţe în jocul lor, această insistenţă de a ieşi cu mingea la picior din propriul teren nu poate să facă Dinamo.

La Dinamo nu sunt de ajuns suporterii, această luptă, această dârzenie pe care o arată, trebuie şi jucători cu anumit nivel tehnic. Jucătorii de acum sunt limitaţi. O echipă a Iaşiului mai experimentată, a profitat de greşelile jucătorilor de la Dinamo. Merită să promoveze în Liga 1. Dinamo primeşte cinci goluri în două meciuri, asta spune multe despre carenţele din apărare”, a declarat Răducioiu, potrivit Prima Sport.

În clasament, Poli Iaşi este lider, cu 49 de puncte, două mai multe decât Steaua, aflată pe locul 2.

Dinamo se situează pe locul 4, cu 38 de puncte.