FC Ploiesti a promovat in Liga 1!

Liga II Liga 2 Seria 1
Data publicarii: Sambata 06 Iunie 2009, 11:28
Data actualizarii: Duminica 07 Iunie 2009, 15:50

Liga lui Mitica are forte noi! Cu o etapa inainte de finalul Ligii a II-a Astra-Sport-Bets, se cunosc toate cele 4 echipe promovate - ultima dintre ele este FC Ploiesti, echipa condusa de pe margine de Comisarul Ion Moldovan.

Promovata matematic cu 5 etape inainte de final, Ceahlaul lui Pinalty nu a mai fortat in derby-ul Ligii a II-a Astra-Sport-Bets cu Ploiestiul Comisarului Moldovan.

Oaspetii au castigat cu 2-0 si au ajuns la o serie incredibila - 10 victorii consecutive, 5 dintre ele in deplasare.

Mihalache a deschis scorul in minutul 70 dupa o lovitura libera, iar Georgian Paun a stabilit scorul final - 2-0 in prelungiri.

Ploiestiul are planuri mari pentru sezonul viitor - Petre Buduru poate veni presedinte, iar favorit pentru postul de antrenor este Ion Marin.

Ceahlaul, FC Ploiesti, Alba-Iulia si International Curtea de Arges sunt cele 4 echipe care vor juca din sezonul viitor alaturi de granzii Steaua, Dinamo si Rapid.