„Mie nu mi-a făcut niciodată echipa!” Nicolae Dică s-a enervat discutând despre FCSB: „E o diferență când spune patronul asta”

Nicolae Dica FCSB Superliga Nicolae Dică
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Vineri 16 Decembrie 2022, 08:29
Data actualizarii: Vineri 16 Decembrie 2022, 08:30

FCSB a pierdut restanța cu CFR Cluj din etapa cu numărul 9 a Superligii României, scor 0-1.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Janga, în minutul 69. Meciul a fost comentat și de fostul antrenor al roș-albaștrilor, Nicolae Dică, cel care a ținut să comenteze pe baza subiectului schimbărilor de la FCSB, plecând de la schimbarea făcută de Dan Petrescu în minutul 55, când l-a înlocuit pe Ciprian Deac.

Tehnicianul a vorbit despre schimbările de la FCSB și s-a enervat, punctând că nu au existat momente în care Gigi Becali să îi facă echipa de start.

Nicolae Dică: „E diferență când spune asta!”

Nicolae Dică a dezvăluit că au existat discuții pe seama jucătorilor de pe urma cărora finanțatorul putea obține bani, însă niciodată nu i-a fost impus 'primul 11'.

„Mie nu mi-a făcut niciodată echipa. Altceva când spune că trebuie să joace anumiţi jucători, e singurul club din România în care sunt jucători de perspectivă şi vor să-i scoată în faţă. E o diferenţă când spune că avem prioritate la anumiţi jucători. Nu zugrăvesc nimic.

M-am dus şi i-am pus pe Tavi Popescu şi Coman căpitani, voi aţi spus că patronul i-a pus. Uite că acum nu mai sunt! Aveam discuţii, pot să vorbesc de echipă”, a declarat Nicolae Dică la Orange Sport.