Ce NEBUNIE!!! Maftei inscrie un GOL cat un campionat in minutul 93: CFR Cluj 2-1 Vointa! CFR este din nou lider!

Vointa Sibiu CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Vineri 11 Mai 2012, 22:41
Data actualizarii: Vineri 11 Mai 2012, 23:28

CFR a castigat in ultima faza un meci de care Steaua si Vaslui isi legau toate sperantele. Maftei a inscris in minutul 93 cu un sut fabulos de la 25 de metri. CFR a jucat in 10 oameni ultimul sfert de ora al partidei.

Cfr Cluj (4-4-2): Beto - Lionn, Piccolo, Maftei, Camora - Hora, Peralta, Sare, Vranjes - Sougou, Kapetanos
Rezerve: Stancioiu, Panin, Muresan, Ronny, Godemeche, Bastos, Rui Pedro

VOINTA (3-4-3): Miron - Forika, Cr. Apostol, N. Grigore II - Burlacu, Dalbea, Tatar, Bunea - Cigan, Zagrean, I. Popa
Rezerve: Danalache, Beza, Sg. Bar, Postolache, C. Straut, Antohi, Olteanu

FAZELE MECIULUI:

FINAL

Min 90+3: GOL CFR Cluj! Maftei inscrie in ultima faza un gol extrem de important, cu un sut de la 25 de metri.

Min 90+2: Sibienii scapa pe contraatac, mingea este aruncata in careu, insa Beto se inalta si retine

Min 88: ... Galben pentru Postolache

Min 86: «» Iese Zagrean, intra Beza

Min 86: «» Iese Popa, intra Postolache

Min 82: Jucatorii Vointei au facut un pas in spate, chiar daca sunt in avantaj numeric. CFR cauta cu disperare golul victoriei pe acest final de meci.

Alex: ma amuza arbtirii din Romania. Sincer acum, aia nu a fost simulare de cartonas galben.

Min 77: ... Ronny primeste al doilea cartonas galben, pentru o simulare, si este eliminat!

Min 73: «» Iese Vranjes, intra Rui Pedro

Min 72: ... Galben pentru Ronny

Min 68: «» Iese Cigan, intra Antohi

Min 66: «» Panin il inlocuieste pe Lionn

Min 63: GOL Vointa Sibiu! Apostol deviaza in plasa o centrare de pe partea stanga!

Min 62: ... Lionn vede galbenul

Min 59: Grigore executa lovitura libera, peste poarta lui Beto.

Min 58: ... Peralta primeste cartonasul galben pentru un fault la 20 de metri. Lovitura libera pentru Sibiu.

Min 55: Miron iese bine la 20 de metri si respinge din fata lui Kapetanos

Min 48: ... Kapetanos intra tare la Tatar si vede cartonasul galben

PAUZA | CFR Cluj 1 Vointa Sibiu 0 | Nicio surpriza la Cluj. CFR a controlat jocul in prima repriza si a reusit sa deschida scorul prin lobul superb al lui Sougou. Vointa nu a contat in atac decat pe finalul reprizei, atunci cand Popa i-a dat ceva emotii lui Beto, cu o lovitura de cap din 10 metri. Bogdan Miron a aratat ca nu este in cea mai buna forma. Portarul sibienilor a iesit gresit la mai multe centrari, asa ca este posibil ca tabela sa se schimbe de mai multe ori in repriza secunda.

Min 43: Miron iese din nou hazardat la o centrare, Kapetanos urmareste mingea respinsa gresit, dar nu poate profita de eroarea portarului.

Min 40: Sibienii profita de relaxarea CFR-ului si se arunca in careul lui Beto. Portarul CFR-ului scoate cu greu lovitura de cap a lui Popa.

Min 34: Vranjes il calca pe tendon Nicolae Grigore, insa centralul nu vede faza.

Min 31: ... Camora primeste cartonasul galben

Min 26: Maftei cade in careu dupa un duel cu Grigore, insa arbitrul lasa jocul sa continue.

Min 20: Miron iese gresit la o centrare, Tatar trimite in corner din fata lui Sougou.

Min 18: ... Burlacu vede galbenul pentru o intrare tare la mijlocul terenului

Min 9: GOL CFR Cluj! Sougou il vede pe Miron iesit si inscrie cu un lob superb de la 25 de metri

Min 6: Kepetanos primeste la marginea careului, dar se complica, si faza se stinge

Sursa foto: Mediafax