UTA - Chindia Târgoviște 1-1 | Gazdele au restabilit egalitatea pe final, grație reușitei de excepție a lui Benga

Live text: UTA - Chindia Targoviste
Data publicarii: Sambata 03 Septembrie 2022, 20:45
Data actualizarii: Sambata 03 Septembrie 2022, 20:56

UTA Arad a reușit să restabilească egalitatea în minutul 86, grație golului înscris de Benga. Chindia Târgoviște a plecat, astfel, cu un singur punct de pe teren advers.

Gol

GOOOOOL UTA! Gazdele nu se lasă mai prejos și marchează golul egalizator. Benga înscrie formidabil după lovitură de colț. Arădenii își asigură punctul.

GOOOOOL UTA! Gazdele nu se lasă mai prejos și marchează golul egalizator. Benga înscrie formidabil..._1023
1-1
MIN '71
Ratare

Ocazie colosală! UTA Arad nu reușește să marcheze golul egalizator. Stahl a primit mingea excelent în careu și a șutat puternic, însă balonul a lovit bara transversală.

MIN '56
Ratare

Postolache îi lasă mingea lui Keșeru, iar fotbalistul vrea să rupă plasa de la 20 de metri. Șutul trece razant de bara din stângă, iar Chindia răsuflă ușurată. Gazdele caută golul egalizator.

Gol

GOOOOOL Chindia! Oaspeții deblochează tabela pe final de primă repriză. Greșeală monumentală a lui Balauru. Akhmatov șutează de la mare distanță și îi creează probleme goalkeeper-ului advers.

GOOOOOL Chindia! Oaspeții deblochează tabela pe final de primă repriză. Greșeală monumentală..._1018
0-1
MIN '40
Ratare

Chindia reacționează atacurilor arădenilor! Popadiuc primește mingea aproape de careu, își numără pașii și trimite un șut puternic spre poarta lui Balauru. Goalkeeper-ul lui UTA prinde balonul și îndepărtează pericolul din careul său.

MIN '30
Ratare

UTA lansează ofensive pe bandă rulantă! Jobello primește o pasă excelentă, se focusează și trimite un șut periculos spre Moldovan. Fotbalistul ratează milimetric poarta, iar Chindia răsuflă ușurată.

MIN '24
Ratare

Gazdele rămân periculoase la poarta lui Moldovan. Otele trage la poartă de la mare distanță, însă alunecă în momentul șutului, iar balonul trece peste transversală.

MIN '4
Ratare

Jobello primește o pasă excelentă în banda stângă, ridică privirea și îl vede pe Otele. Centrează la firul ierbii, iar Moldovan iese din poartă și prinde balonul la piept.

MIN '1
Inceput

Arbitrul fluieră startul partidei!

Lineup

Echipele de start!

UTA Arad: Balauru - Vukcevic, Chindriș, Benga, Hoxhallari - Batha, Isac - Jobello, Cascini, Otele - Postolachi.
Chindia Târgoviște: Moldovan, Orozco, Celea, Boldor, Ioniță, Akhmatov, Vorobjovas, Popadiuc, Neguț, Cooper, Popa.
03-09-2022 13:28

UTA - Chindia Târgoviște, LIVE TEXT de la ora 19:00. Oaspeții speră să scape de ultimul loc din clasament

UTA - Chindia Târgoviște, meci din cadrul etapei a noua a Superligii, se dispută sâmbătă de la ora 19:00 pe stadionul ”Francisc von Neuman” din Arad și poate fi urmărit în format LIVE TEXT pe sport.ro.

Oaspeții sunt ultimii în clasament, cu doar două egaluri obținute până acum, în timp ce gazdele se află pe locul 10, cu 11 puncte, și vin după un egal în deplasare cu CS Mioveni, scor 1-1, și o victorie pe teren propriu cu FC U Craiova, scor 2-1.

UTA şi Chindia s-au mai întâlnit de șase ori în principala competiţie internă: de două ori au câştigat arădenii, de trei ori s-au impus târgoviştenii, iar o partidă s-a terminat la egalitate, conform Ligii Profesioniste de Fotbal.