Sumudica a ramas SOCAT de catastrofa de pe teren: "Nici acum nu mi-am revenit..."

Marius Sumudica Dinamo Rapid Superliga
Data publicarii: Duminica 15 August 2010, 22:32
Data actualizarii: Duminica 15 August 2010, 22:34

DINAMO 3-2 RAPID | Andone i-a dat KO lui Sumudica in primul derby al sezonului.

"Nici acum nu m-am trezit. E o situatie delicata pe care nu pot sa mi-o explic. Am inceput bine, am avut 2-0 la pauza, dupa care am avut 20 de minute in care s-a intamplat ce s-a intamplat. Le-am spus jucatorilor ca ei au revenit si la Targu Jiu si sa intre in partea a doua ca si cum ar fi 0-0. A fost si golul de chinograma al lui Torje, dar oricum nu-mi pot explica. Ne-am crezut invingatori prea repede. A fost lipsa de responsabilitate. A intrat Ganea, care a dat doua goluri, o schimbare inspirata, plus golul lui Torje. Imi reprosez ca nu am reusit sa montez jucatori si nu i-am facut sa inteleaga ca nu era castigat meciul", a declarat Sumudica la conferinta de presa.