Rapid e gata de razboiul cu Dinamo! Rada are tot lotul la dispozitie: Fa-i echipa de start

Dinamo Marian Rada Rapid Superliga
Data publicarii: Vineri 03 Aprilie 2009, 12:38
Data actualizarii: Vineri 03 Aprilie 2009, 12:39

Antrenorul echipei Rapid, Marian Rada, va avea lotul complet la antrenamentul de vineri seara, toti jucatorii convocati la echipele nationale ajungand la Bucuresti, informeaza site-ul oficial al gruparii giulestene.

Atacantul Ionut Dobroiu, care a evoluat aproximativ o jumatate de ora in remiza, 1-1, obtinuta de selectionata Under 21 a Romaniei in partida din deplasare cu Serbia, a ajuns in tara joi dimineata.

De asemenea, mijlocasii Costin Lazar si Ovidiu Herea s-au intors, joi dupa-amiaza, dupa ce au evoluat cate 90 de minute pentru reprezentativa B a Romaniei in amicalul pierdut cu 0-2 in fata selectionatei similare a Portugaliei.

Ultimii au ajuns la Bucuresti muntenegrenii Vladimir Bozovici si Radomir Djalovici. Acestia s-au intors joi noaptea dupa ce selectionata tarii lor a obtinut un rezultat de egalitate, 0-0, cu Georgia. In aceasta partida pentru Muntenegru a evoluat numai Djalovici, timp de 68 de minute, Bozovici fiind doar rezerva.

Pentru meciul cu Dinamo din deplasare, programat, sambata, de la ora 21.00, in cadrul etapei a XXII-a a Ligii I, Marian Rada nu are jucatori indisponibili, cu exceptia fundasului Marius Constantin, suspendat cumul de cartonase galbene. Joao Paulo Andrade si Cesinha, absenti in meciul cu Otelul Galati din cauza unor accidentari, sunt refacuti si juca sambata.