Lovitura IMENSA pentru FCSB! Tanase ar fi suspect de ruptura musculara dupa meciul cu Gaz Metan! Ce se intampla cu Dennis Man

FCSB Dennis Man florin tanase Florinel Coman Gigi Becali Superliga Lovitura IMENSA pentru FCSB! Tanase ar fi suspect de ruptura musculara dupa meciul cu Gaz Metan! Ce se intampla cu Dennis Man
Data publicarii: Marti 24 Noiembrie 2020, 00:15
Data actualizarii: Marti 24 Noiembrie 2020, 00:34

Gaz Metan Medias si FCSB s-au intalnit in etapa cu numarul unsprezece din Liga 1.

UPDATE 00:15 Florin Tanase ar fi suspect de ruptura musculara. Potrivit celor de la ProSport, fotbalistul ros-albastrilor a plecat direct in Bucuresti, pentru a efectua mai multe investigatii. Imediat dupa ce a fost lovit, Florin Tanase s-ar fi simtit ca in momentul in care ar avea o ruptura musculara, fapt ce i-a ingrijorat pe cei din staff-ul medical al FCSB.

Tot aceeasi sursa informeaza ca Dennis Man este intr-o stare mult mai buna fata de capitanul FCSB, iar inlocuirea acestuia a fost mai mult una de precautie.

Meciul de la Medias se anunta intens inca dinainte sa inceapa si nu a 'dezamagit' la acest capitol. Olaru a deschis scorul in minutul 11, insa Ronaldo Deaconu a egalat in minutul 16 dupa un penalty facut de Cretu. Acelasi Olaru a facut dubla in minutul 31, din pasa capitanului Florin Tanase.

Cu toate astea, FCSB a avut probleme inca din prima repriza, cand Toni Petrea a fost obligat sa faca prima schimbare din minutul 28, dupa ce Man s-a accidentat in urma unui contact in interiorul careului.

La reluarea partidei, Petrea a mai facut o schimbare, in locul lui Vina a intrat Ovidiu Popescu, iar in minutul 67 s-a vazut obligat sa schimbe din nou, dupa ce Florin Tanase a acuzat dureri musculare in urma unei intrari dure a lui Mihai Butean.

FCSB ar avea mari probleme daca accidentarile lui Man si Tanase se vor dovedi serioase. Florinel Coman inca nu este refacut, iar cei trei fotbalisti sunt cei mai importanti de la echipa lui Gigi Becali. Tanase si Man sunt primii in clasamentul golgeterilor, cu cate 9 reusite fiecare.