Sepsi 1-2 CFR Cluj | Penalty in minutul 90, CFR e din nou prima in Romania!!! Baptista, UMILIT de Conceicao: a intrat in minutul 93! AICI ai fazele meciului

Sepsi OSK CFR Cluj fotbal Julio Baptista Liga 1 Superliga LIVE: Sepsi OSK 1-1 CFR Cluj | Reactie bizara la Arlauskis! Ce a facut la golul lui Florin Stefan
Data publicarii: Duminica 28 Octombrie 2018, 23:02
Data actualizarii: Duminica 28 Octombrie 2018, 23:04

Comentam impreuna meciul dintre Sepsi OSK si CFR Cluj pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si m.sport.ro

SEPSI OSK - CFR CLUJ 1-2

FAZELE MECIULUI:

FINAL DE MECI - CFR Cluj se impune la Sepsi si revine pe prima pozitie in campionat. Omrani si Deac au adus victoria pentru echipa lui Conceicao.

• LIGA 1: 21:00 Sepsi OSK - CFR Cluj | Clujenii vor sa revina pe primul loc! Julio Baptista este rezerva | Echipele de start

Julio Baptista, umilit de Conceicao. A fost trimis in teren pentru ultimele 2 minute la Sfantu Gheorghe.

Min 90 - GOOOLLL CFR! Ciprian Deac inscrie din penalty si CFR revine pe primul loc in Liga 1 in ciuda faptului ca in ultimele 25 de minute a evoluat in 10 oameni la Sfantu Gheorghe.

Min 86 - OCAZIE IMENSA SEPSI! Arlauskis isi spala pacatele. Simonovski a tras din afara careului si portarul lui CFR a scos aproape de la vinclu.

Min 80 - GOOOOLLLL SEPSI! Florin Stefan trimite un sut modest din interiorul careului, dar a profitat de eroarea lui Arlauskis care s-a uitat cum mingea intra in poarta. Sepsi egaleaza cu doar 10 minute inainte de finalul partidei.

Min 71 - Tandia a trimis din unghi peste poarta lui Arlauskis. Mingea a trecut destul de mult peste poarta celor de la CFR Cluj.

Min 65 - CARTONAS ROSU - Males primeste rosu direct dupa ce l-a lovit puternic in cap cu piciorul in cap pe Tandia. Clujenii raman in 10 cu 25 de minute inainte de finalul partidei.

Min 62 - OCAZIE MARE CFR CLUJ - Tucudean a ratat din fata portii dupa o pasa perfecta venita din partea lui Deac. A trimis mingea direct in bratele portarului de la Sepsi.

Min 56 - OCAZIE MARE PENTRU SEPSI - Simonovski a trimis cu capul din interiorul careului, dar Manea s-a opus si a trimis mingea in corner.

Intra Hamed la Sepsi OSK si iese Draghici.

Min 51 - CARTONAS GALBEN - Karnitsky primeste cartonas galben dupa o interventie dura asupra lui Bordeianu. Lovitura libera din apropierea careului.

Min 45 - OCAZIE IMPORTANTA! Lovitura libera din preajma portii lui CFR Cluj. Arlauskis are 6 oameni in zid. Portarul lui CFR a parat mingea trimisa de Tandia.

Min 37 - Omrani a trimis in bratele lui Niczuly din intoarcere in interiorul careului.

Min 33 - Tucudean a trimis in bratele lui Niczuly din afara careului.

Min 24 - RATARE URIASA!  Tucudean a profitat de eroarea lui Viera si a ramas liber cu Niczuly. Deac era liber in dreapta, dar Tucudean a ales sa traga si a trimis pe langa poarta gazdelor.

Min 23 - Omrani a primit cartonas galben dupa ce l-a lovit cu cotul pe Mensah

Min 21 - Tandia trage din afara careului cu exteriorul, dar Arlauskis pareaza excelent si trimite in corner.

Min 12 - GOOOLL CFR! Omrani inscrie din fata portii dupa ce in urma unui corner executat de Deac, Draghici a trimis mingea spre proprie poarta, iar Omrani a inscris din 2 metri.

Min 5 - Karnitsky trimite primul sut spre poarta celor de la CFR Cluj. Mingea trimisa din afara careului s-a dus mult pe langa poarta lui Arlauskis.

A inceput partida dintre Sepsi OSK si CFR Cluj.

ECHIPELE DE START

SEPSI OSK

Niczuly - Moura - Viera -Jovanovic - Sato -Velev - Karnitskiy - Draghici - Vasvari - Mensah - Tandia

Rezerve: Fejer - Rus - Ursu - Prosser - Hamed - Simonovski - Stefan

CFR CLUJ

Arlauskis - Camora - Vinicius - Muresan - Manea - Bordeianu - Males - Djokovic - Omrani - Tucudean - Deac

Rezerve: Radu - Tambe - Baptista - Lang - Paun - Jesus

Sepsi OSK si CFR Cluj se intalnesc in ultima etapa a turului de sezon regulat. Daca gazdele sunt pe locul 7 in campionat, oaspetii de la CFR vor sa castige ca sa revina pe prima pozitie in campionat.

Ambele echipe au castigat in ultima etapa. Sepsi s-a impus surprinzator pe terenul celor de la Viitorul scor 3-2 in timp ce formatia lui Conceicao a castigat cu la limita cu Poli Iasi scor 1-0.