FCSB - HAJDUK, 21:30 LIVE LA PRO TV | "Jucatorii lui Hajduk nici nu stiu sa dea cu capul. Pericolul nu vine de nicaieri, o sa-i batem cu 2-0!" Becali o DISTRUGE pe Hajduk inainte de meci

fcsb hajduk 21:30 pro tv Gigi Becali Hajduk Split Superliga
Data publicarii: Joi 16 August 2018, 11:53
Data actualizarii: Joi 16 August 2018, 12:08

Becali n-are emotii inaintea returului cu Hajduk. E sigur ca jucatorii sai se vor impune.

Patronul Stelei stie cum va decurge meciul. Hajduk va ceda dupa 20 de minute de pressing. Pe Becali nu-l sperie nici talia adversarilor. "Jucatorii lui Hajduk nu stiu sa dea cu capul", spune Becali.

"O sa ne calificam diseara. Hajduk e o echipa care e sub noi. Jucam acasa, cred ca vom marca goluri. Asa cred. Pericolul nu vine de nicaieri. Nu cred ca sunt un pericol cei de la Hajduk. Asa simt. Nu am vazut jucatori care pot marca gol, nici macar cu capul nu stiu sa dea.

Gazonul nu e foarte bun, dar se poate juca fotbal pe el. In primul sfert de ora vor incerca sa faca pressing sus, dar dupa aia vom pasa si le vom lua puterea de pressing. La fazele fixe trebuie sa stii sa dai cu capul, dar ei nu stiu sa dea cu capul. Degeaba ai jucatori inalti care nu stiu sa dea cu capul. Nu stiu sa marcheze goluri cu capul. Planic e super jucator, dar a dat gol cu capul? Balasa a dat? Ati vazut Varela cate dadea? Cred ca va fi 2-0 diseara", a comentat Becali la PRO X.