Sumudica pus la COLT in pauza meciului cu Steaua! Jucatorii au ramas MUTI cand au vazut cine intra in vestiar!

Gigi Becali Adrian Porumboiu Liga I Steaua Vaslui Superliga
Data publicarii: Marti 28 August 2012, 11:05
Data actualizarii: Marti 28 August 2012, 13:47

Joi, 30 august, ora 20.30 Steaua - Ekranas, IN DIRECT la ProTV si pe voyo.ro! Meciul care marcheaza istoria: 9 calificari consecutive in grupe!

Lucian Sanmartean, vedeta echipei patronate de Adrian Porumboiu a vorbit in direct la Sport.ro despre partida de aseara, castigata impotriva Stelei, scor  3-1, dar si despre o intamplare mai putin obisnuita in fotbalul mare.

Mijlocasul a confirmat faptul ca patronul Adrian Porumboiu are obiceiul de a cobora la vestiare in pauza meciurilor, pentru a se interesa de ce jocul echipei. Sanmartean a negat insa speculatiile cum ca patronul vasluienilor s-ar fi bagat peste Sumudica in pauza meciului cu Steaua, spunand ca acesta a vrut doar sa vada care va fi tactica pentru repriza a doua.

"E dreptul patronului sa intre in vestiar, oricum, dansul nu a facut decat sa asiste la indicatiile date de antrenor, a vrut sa vada cum vom aborda repriza a doua si a incercat sa vada care este starea noastra de spirit", a spus Sanmartean in direct la Sport.ro

Aceste practici nu sunt necunoscute fotbalului romanesc, rand pe rand Becali, Copos sau Borcea intrand in vestiar inainte sau in pauza meciurilor pentru a-si motiva jucatorii, sau deopotriva, pentru a-i ameninta.

Cert este ca prezenta lui Adrian Porumboiu in vestiar i-a facut cu pe jucatori sa iasa mai determinati dupa pauza, reusind sa faca o repriza a doua mult mai buna.