Inca 3 puncte din offside pentru Otelul! Reactia lui Dorinel dupa o greseala uriasa in favoarea Galatiului: "Trebuia sa batem"

Dorinel Munteanu Gabi Paraschiv Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Luni 09 Mai 2011, 18:18
Data actualizarii: Luni 09 Mai 2011, 18:21

Gabi Paraschiv a marcat in minutul 90 si a pastrat Otelul pe primul loc in clasament indiferent de rezultatul Timisoarei.

Reluarile TV arata ca golul decisiv al lui Paraschiv a fost marcat dintr-o pozitie clara de offside! Jucatorii Victoriei Branesti au protestat timp de cateva minute, insa nu s-au ales decat cu galbene din partea arbitrului de centru!

Mai devreme, in minutul 67, Otelul mai marcase un gol, anulat insa din cauza unui presupus fault in atac.

Otelul a avut doua goluri marcate dupa ofsside-uri clare si in meciul cu Universitatea Craiova, castigat in etapa trecuta cu 2-1 la Galati.

"Suntem la 180 de minute de un vis care poate deveni realitate. Am avut incredere pana in ultimul minut, am luptat pana la capat si era normal sa castigam.
Paraschiv e un jucatori important, are personalitate, caracter, il iubesc si suporterii, si vestiarul.

Poate cu el in teren ne-ar fi fost mai usor, insa chiar si fara el am putut sa fim pe primul loc. Nimeni n-a crezut ca o sa fim pe primul loc in etapa 32, am spus mereu ca o sa rezistam si uite ca asa s-a intamplat", a spus Dorinel.