Imaginile deznădejdii! Cum a fost surprins Mihai Pintilii după golul trei marcat de Farul Constanța

mihai pintilii Farul Constanta FCSB Superliga
Data publicarii: Duminica 29 Ianuarie 2023, 21:17
Data actualizarii: Duminica 29 Ianuarie 2023, 21:22

Farul Constanța a câștigat confruntarea cu FCSB, scor 2-3, după un final de meci de infarc.

Constănțenii erau conduși cu 2-1 în minutul 90+4 al meciului, însă au reușit în următoarele două minute să marcheze două goluri și să câștige confruntarea.

FCSB a deschis scorul prin Andrei Cordea (47'), imediat după pauză, dar echipa antrenată de Gheorghe Hagi a egalat prin golul lui Denis Alibec (56'), din lovitură liberă.

Gazdele au trecut din nou în avantaj, după golul lui Andrea Compagno (59' - penalty), însă oaspeții aveau să revină spectaculos în minutele de prelungire ale partidei. În minutul 90+4, Șut a trimis involuntar în proprie poartă, după ce a fost lovit de mingea respinsă de Omrani, iar două minute mai târziu, Andrei Borza a marcat golul victoriei cu un şut la colţul lung.

Pintilii, supărat după golul trei al Farului

După reușit de 2-3 a celor de la Farul, camerele de filmat l-au surprins pe antrenorul celor de la FCSB, Mihai Pintilii, căzut în scaun, părând foarte supărat.

În urma acestui rezultat, Farul a acumulat 48 de puncte și a urcat pe primul loc în clasament. FCSB a rămas pe patru, cu 41 de puncte.