Miculescu îi aduce cele trei puncte lui Balint în ultimul minut al meciului! UTA urcă pe locul trei în clasament

Gaz Metan Medias UTA Arad Superliga
Iosif Pintilie
Data publicarii: Luni 30 August 2021, 21:02
Data actualizarii: Luni 30 August 2021, 22:59

UTA Arad a ajuns la a treia victorie consecutivă fără gol primit.

Gaz Metan Mediaș 0-1 UTA Arad

Echipa lui Balint și-a asigurat victoria în ultimele minute de joc, datorită reușitei lui Miculescu. Astfel, arădenii urcă pe locul trei în clasament. la două puncte distanță de Rapid și șapte puncte de liderul CFR Cluj. De cealaltă parte, Gaz Metan a ajuns la al șașelea meci consecutiv fără victorie și se află pe penultimul loc în clasament.

FINAL

Min. 90: GOOOOOL UTA! Miculescu primește în fața porții și trimite în plasă fără probleme!

Min. 46: A început a doua repriză.

PAUZĂ

Min. 1: A început meciul!

Echipele de start:

Gaz Metan: Vâlceanu - Romeo, Matricardi, Filip, Velisar - De Moura, Iancu - Chamed, Deaconu, Grădinaru - Irobiso
Rezerve: Buzbuchi, Trif, Matias, Alceus, Gaspar, Ciocan, Sarr, Smola
Antrenor: Mihai Teja

UTA Arad: Iacob - Vukcevic, Erico, Benga, Baravykas - Batha, Passaglia - Ubbink, Roger, Miculescu - Dangubic
Rezerve: Balauru, Tomozei, Medimore, Shlyakov, Bustea, Vorobjovas, Isac, Antal, Hora
Antrenor: Laszlo Balint

Gaz Metan Mediaș primește, luni seară, vizita echipei UTA Arad, în ultimul meci din Liga 1, înainte de pauza competițională cauzată de meciurile echipelor naționale. Cele două echipe s-au întâlnit, pentru prima oară, în îndepărtatul 1947, cânt ITA Arad o învingea, în deplasare, pe CSM Mediaș, cu 5-2.

În total, s-au jucat șapte meciuri între cele două echipe. UTA a câștigat conci dueluri, Gaz Metan unul, iar un meci s-a terminat la egalitate. În ultimul meci direct, UTA câștiga acasă, cu 1-0, după golul lui Liviu Antal.

Echipe probabile:

Gaz Metan Mediaş: Vâlceanu - De Moura, Yuri, Matricardi, Velisar - Alceus, Filip - Grădinaru, Deaoconu, Iancu - Irobiso

UTA Arad: Iacob - Vukcevic, Erico, Medjimorec, Baravykas - Batha, Passaglia - Roger, Ubbink, Miculescu - Dangubic