Două goluri anulate de VAR în zece minute! U Cluj a deschis scorul cu FCSB, însă arbitrii VAR au intervenit

VAR în România FCSB U Cluj Superliga
Data publicarii: Duminica 17 Iulie 2022, 22:15
Data actualizarii: Duminica 17 Iulie 2022, 22:27

FCSB și U Cluj se întâlnesc în prima etapa din Superliga, pe Arena Națională.

Echipa pregătită de Toni Petrea a început în forță partida și a trecut în două rânduri pe lângă deschiderea scorului. Octavian Popescu, în două rânduri, în minutele 11 și 16, a trecut pe lângă deschiderea scorului.

Cei care au marcat primii au fost ardelenii, în minutul 25, prin Tescan dintr-o lovitură liberă, însă golul a fost anulat după intervenția VAR, deoarece balonul l-a lovit în mână pe Chipciu înainte să intre în poartă.

Arbitrii din camera VAR au intervenit din nou în minutul 34, când au anulat reușita lui Tănase pentru poziție afară din joc.

Vezi AICI cele mai tari faze ale meciului FCSB - U Cluj.

Gigi Becali spera ca echipa sa să aibă 3-0 la pauză

Patronul FCSB-ului le-a cerut jucătorilor săi să marcheze trei goluri în primele 45 de minute, însă cei care au intrat în avantaj la pauză au fost ardelenii, scor 0-1.

„Păi eu ce să simt? Eu vreau să văd, nu să simt! Mă aștept la 2-0, 3-0 la pauză, ca să odihnim jucătorii pentru Conference League. La asta mă aștept eu de la echipa asta să facă”, a spus Gigi Becali înaintea meciului.