Dacia Mioveni 0-0 Gloria Bistrita

Data publicarii: Vineri 07 Martie 2008, 18:57
Data actualizarii: Vineri 07 Martie 2008, 18:57
DACIA LUI CARTU LA EGAL CU GLORIA LUI SABAU

Dupa dubla intalnire cu Dinamo, Dacia a remizat astazi 0 - 0 cu Gloria lui Sabau. Cu toate ca au atacat mult in prima repriza, elevii lui Cartu nu au reusit sa gaseasca drumul spre gol, iar la pauza scorul era alb, 0-0. In a doua repriza, Gloria s-a apropiat periculos de poarta lui Stanca, dupa o lovitura libera obtinuta de Coroian si centrata in careu. Un minut mai tarziu, Neagoe scapa de marcaj si centreaza periculos in careu, insa Chiacu trimite peste. 0-0, iar Mioveni si Bistrita se aleg cu cate un punct, la finalul unui meci slab si fara prea mult fotbal.

Dacia Mioveni: Stanca - Miclaus, Baicu, Olteanu, Daouda, Manuel, Scarlatache, Ghindenu, Frasineanu, Neagoe, Savu, Chiacu;

Gloria Bistrita: Tatarusanu, Frasinescu, Matei, Toma, Achim, Coroian, Dobre, Arhire, Nalati, Turcu, Tilinca.