Concluziile lui Mandorlini după remiza cu Universitatea Craiova

CFR Cluj - Universitatea Craiova Andrea Mandorlini Superliga Superliga Andrea Mandorlini
Data publicarii: Luni 31 Iulie 2023, 00:01
Data actualizarii: Luni 31 Iulie 2023, 00:01

CFR Cluj a obținut un punct în a treia etapă din Superliga României.

Fosta campioană a primit vizita celor de la Universitatea Craiova pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Gruia. Partida s-a terminat 1-1, iar ambele cluburi au împărțit punctele în cea de-a treia etapă din startul noului sezon.

Andrea Mandorlini, antrenorul lui CFR Cluj, a vorbit după meci și a remarcat faptul că își felicită jucătorii pentru evoluția din această seară și a mai precizat că va urma un meci greu împotriva celor de la Adana Demirspor în UECL.

„A fost greu din punct de vedere fizic. A trebuit să schimbăm mulți jucători. A fost un meci dificil, dar mă bucur și felicit echipa, pentru că a reacționat bine după trei zile de la meciul din Conference, care a fost dificil din punct de vedere mental.

Eram obosiți. Acum am câștigat un punct. Hai să continuăm, vom mai avea și alte jocuri dificile în ligă. E greu când joci din trei în trei zile. E greu să-ți revii din punct de vedere fizic”, a spus Andrea Mandorlini după meci.

CFR Cluj - Universitatea Craiova 1-1

Alexandru Crețu a deschis scorul în minutul 10, în urma assist-ului provenit de la Alexandru Mitriță. Emmanuel Yeboah a restabilit egalitatea în minutul 39, iar tabela a rămas nemodificată până la finalul celor 90 de minute.

Pentru CFR Cluj urmează meciul de joi, 3 august, de la ora 21:00 cu Adana Demirspor, în al doilea tur preliminar din UEFA Europa Conference League. Ardelenii vor evolua în deplasare. În manșa tur, fosta campioană a României a câștigat cu 1-0.

De cealaltă parte, formația dirijată de Laurențiu Reghecampf se va întâlni cu FC Hermannstadt vineri, 4 august, de la ora 21:30, pe stadionul „Ion Oblemenco” din Craiova. Meciul va fi LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.