Cine l-a impresionat pe Marius Șumudică după FCSB - Dinamo: "Cea mai plăcută surpriză!"

Marius Sumudica Dinamo FCSB Superliga
Data publicarii: Duminica 23 Iulie 2023, 08:04
Data actualizarii: Duminica 23 Iulie 2023, 08:03

FCSB a câștigat derby-ul cu Dinamo, disputat pe Arcul de Triumf, scor 2-1, în etapa a doua din Liga 1.

FCSB a deschis scorul după 30 de minute, când Florinel Coman a reușit o execuție spectaculoasă de la marginea careului - un șut cu piciorul stâng spre vinclu, fără șansă pentru portarul Golubovic. Darius Olaru a dus scorul la 2-0 cinci minute mai târziu, cu un șut în diagonală din careu.

Cine l-a impresionat pe Marius Șumudică după FCSB - Dinamo

Dinamo a redus din handicap în minutul 83, prin Goncalo Gregorio, după o bară a lui Neluț Roșu și o respingere greșită a lui Târnovanu, însă a fost insuficient pentru "câinii" lui Ovidiu Burcă.

Marius Șumudică, fostul antrenor de la Astra Giurgiu sau CFR Cluj, a remarcat din nou evoluția lui Alexandru Pantea de la FCSB și consideră că vicecampioana are în continuare probleme la nivelul fundașilor centrali, acolo unde au fost folosiți în ultimele partide Joyskim Dawa și Denis Haruț.

"FCSB-ul arată bine de la mijloc în sus. Pentru mine, cea mai plăcută surpriză este acest Pantea. Este unul dintre cei mai buni fundași dreapta din campionat. Eu nu am văzut așa capacitate de efort.

Cred că suferă la fundașii centrali. Dacă ar avea trei fundași centrali de calitate, cred că s-ar califica fără probleme în Conference League.

Djokovic acoperă bine terenul. Dirijează bine terenul. În momentul în care îl pui inter, l-ai îndepărtat de Șut și Edjouma, l-ai expus. Pentru mine, el este indispensabil la FCSB, alături de Adrian Șut", a spus Marius Șumudică, la Digisport.

VIDEO Marcel Ciolacu, după FCSB - Dinamo 2-1: "Sunt ferm convins că FCSB va juca în Ghencea"