'Cine e PRIMUL?' :)) Alex Matan i-a dat SAH MAT reporteritei, dupa ce a fost informat ca este al doilea cel mai scund fotbalist din Liga 1
![Cine e PRIMUL? :)) Alex Matan i-a dat SAH MAT reporteritei, dupa ce a fost informat ca este al doilea cel mai scund fotbalist din Liga 1 Alex Matan Astra Giurgiu Dragos Gheorghe fc voluntari Viitorul](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/07/26/image_galleries/705530/cine-e-primul-reactie-senzationala-a-lui-alex-matan-cand-a-fost-informat-ca-este-al-doilea-cel-mai-scund_1_size6.jpg)
Alexandru Matan a deschis scorul pentru FC Voluntari in partida castigata cu 2-0 in fata lui Sepsi.
Imprumutat de Viitorul la Voluntari, Matan a marcat cu capul in poarta lui Sepsi Sf. Gheorghe, eveniment rar, avand in vedere inaltimea jucatorului. Matan masoara 1,65 m si este al doilea cel mai scund fotbalist din prima liga romaneasca! Interbat dupa meci ce parere are despre reusita sa, avand in vedere inaltimea pe care o are, Matan a oferit un raspuns fabulos!
"Cine e primul? M-am obisnuit cu treaba asta de cand eram mic. Sunt poreclit 'Piti' inca din copilarie", a spus Matan la Digisport.
Jurnalista care i-a adresat intrebarea nu a putut sa ii ofere lui Matan informatia solicitata, insa cel mai scund jucator din Liga 1 este Dragos Gheorghe de la Astra Giurgiu. Mijlocasul are o inaltime de 1,60 m!
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News