Data publicarii: Marti 09 Martie 2010, 10:03
Data actualizarii: Marti 09 Martie 2010, 10:31

Copos de la Rapid, Tudose de la Steaua, dinamovistii Adrian Cristea si Zicu, Nuno Claro de la CFR si Barboianu de la Craiova se lupta pentrul titlul de "Petarda etapei"

Cine a fost "Petarda etapei"?

George Copos - desi este conducatorul Rapidului, Copos a "jucat" un rol foarte important inaintea meciului cu Timisoara. Nu a folosit prelata pentru a acoperi gazonul din Giulesti, iar meciul se putea amana din cauza ninsorii. Noroc cu suporterii rapidisti care au pus mana pe lopeti si au curatat gazonul. De altfel, ei se bat etapa aceasta la titlul de "Meseriasul etapei" pentru efortul unic.

Tudose de la Steaua - atacat aproape meci de meci de patronul Stelei, Tudose a gafat impardonabil in meciul cu Unirea Urziceni, pasandu-i perfect lui Frunza la primul gol reusit de Unirea Urziceni.

"Echipa" Adrian Cristea / Ianis Zicu - Au fost cei mai slabi oameni de pe teren de la Dinamo in meciul cu Ceahlaul Piatra Neamt, incheiat 1-1 in Stefan Cel Mare. In minutul 59 al meciului, Adrian Cristea l-a schimbat pe Zicu, insa nu s-a schimbat nimic in bine pe teren pentru Dinamo.

Nuno Claro de la CFR Cluj - titularul din poarta CFR-ului a luat un gol destul de usor in infrangerea cu Otelul de la Galati, scor 1-0 pentru trupa lui Dorinel. Desi CFR ramane lider in Liga I, rateaza sansa de a se distanta in clasament de Steaua si Unirea, care au facut 2-2 in meciul direct.

Barboianu de la Craiova - fundasul Craiovei si-a lasat echipa in inferioritate numerica in fata Pandurilor in minutul 29, dupa un hent stupid. Meciul s-a incheiat 0-0, scor care nu ajuta niciuna dintre echipe, iar Craiova se lupta in continuare sa iasa din zona fierbinte a clasamentului Ligii I. De altfel, Craiova nu are nicio victorie in 2010.