Ce a remarcat Mihai Stoica imediat după Farul - Sepsi: "E un pont pentru pariori"

Mihai Stoica farul Ionut Larie louis munteanu sepsi Superliga
Data publicarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 00:09
Data actualizarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 00:07

Farul Constanța a învins Sepsi OSK, scor 2-1, în runda a 11-a din Liga 1.

Farul a deschis scorul în minutul 6, prin Ionuț Larie, care a transformat un penalty. Sepsi a reușit să egaleze în prelungirile primului act grație unei reușite de generic a lui Marius Ștefănescu, însă campioana a obținut victoria după un gol spectaculos marcat de Constantin Budescu în minutul 55.

Mihai Stoica: "Declarația lui Louis Munteanu e un pont pentru pariori"

După meci, Mihai Stoica a fost atent la interviurile acordate de jucătorii Farului. Ionuț Larie a recunoscut că nu a vrut să bată penalty-ul, însă Gică Hagi i-a transmis să execute. Căpitanul campioanei a transmis că, de acum înainte, îl va lăsa fie pe Constantin Budescu, fie pe Louis Munteanu.

Managerul general de la FCSB a făcut o comparație între declarația "de bun simț" a lui Larie și cea plină de optimism a lui Louis Munteanu, care a spus că va marca sigur în următoarea etapă, la meciul cu Oțelul Galați.

"Eu am văzut o chestie foarte interesantă. Eu îl cunosc pe Larie, e un băiat de mare bun simț și e o declarație de bun simț, a spus că a avut noroc și că îl va lăsa pe Budi. Am văzut și declarația lui Louis Munteanu, care a spus că va marca sigur la Galați. Pentru pariori e un pont", a spus Mihai Stoica, zâmbind.

Prezent în studio la Orange Sport, Basarab Panduru a comentat și el declarația lui Ionuț Larie: "De regulă se stabilește în vestiar, înainte de meci, primii 2-3 executanți. Dacă n-ai încredere, spui de la începutul meciului că nu vrei să bați și nu mai ești în ăia 2-3. Îi spui de la început și nu te mai pune".

În urma rezultatului de la Ovidiu, Farul a urcat pe locul 5, cu 15 puncte, în timp ce Sepsi a ajuns la trei eșecuri consecutive și e pe 9, cu 12 puncte.