FOTO ȘI VIDEO Anunțul făcut de Mircea Rednic

Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Joi 21 Septembrie 2023, 18:40
Data actualizarii: Joi 21 Septembrie 2023, 18:42

FC Botoșani - UTA, partidă din runda a 10-a a Superligii, are loc sâmbătă, de la 18:45.

Operat la inimă luna trecută după ce a suferit un infarct, Mircea Rednic a anunțat că va reveni pe banca echipei sale la meciul din etapa a 10-a, cu FC Botoșani.

Antrenorul echipei UTA se va deplasa cu lotul în Moldova pentru partida programată sâmbătă, de la 18:45, și va sta în premieră pe banca roș-albilor.

Anunțul lui Rednic: revine pe bancă

"Puriul" are acordul medicilor și dezvăluie că runda trecută, la meciul de acasă cu U Cluj (1-1), când s-a aflat în tribune, a greșit când s-a dus la vestiare la pauză.

„Am făcut o greșeală, fiind așa aproape, nu e bine și jucătorii au simțit lucrul ăsta. Una e când ești pe bancă și alta e când ești la tribună, dar asta nu înseamnă că prezența mea va garanta victoria. Acum am acordul doctorului să particip și la antrenamente și pot sta și pe bancă.

Sunt bine, vin cu un entuziasm pe care băieții mei nu l-au avut în ultima etapă, în ultimul meci și chiar am fost supărat pe ei. I-am și certat, de obicei nu-i cert, vorbesc constructiv, dar acum n-am mai rezistat pentru că e păcat.

Veneau după două meciuri bune, chiar dacă la meciul cu Sepși s-a pierdut, am luat gol în minutul 93 dintr-o lovitură liberă. Nu trebuia să pierdem un punct acolo și un punct și aici”, a spus antrenorul arădenilor, potrivit Sport Arad.