Otopeni 0-2 Vaslui (Ljubinkovic, Burdujan)

CS Otopeni LIVE SC Vaslui Superliga
Data publicarii: Duminica 09 Noiembrie 2008, 18:03
Data actualizarii: Duminica 09 Noiembrie 2008, 20:02

Vasluiul incepe iar sa castige. Viorel Moldovan este la a doua victorie din doua meciuri ca antrenor principal.

89'Gol FC Vaslui!!! Burdujan a primit o minge in fata portii si nu l-a iertat pe Pirgov! 2-0!
86'Burdujan a executat direct in zidul Otopeniului.
85'Ghencev a driblat un adversar si apoi a fost oprit de Margarit chiar la marginea careului. Lovitura libera pentru Vaslui.
81'Hugo Luz se resimte in urma unui duel mai tare cu un adversar.
78'Ultima mutare si la Vaslui: Petar Jovanovic pentru marcatorul unicului gol de pana acum: Marko Ljubinkovic.
76'Cartonas galben pentru nou-intratul Octavian Chihaia.
75'Schimbare la Vaslui: Nemanja Jovanovic a intrat in locul lui Mike Temwangera.
71'Prima schimbare a lui Viorel Moldovan: Iese Gheorghiu si intra Buhaescu.
68'Ultima mutare a lui Bucurescu: Lazici a intrat in locul lui Vali Negru.
64'Constantin si-a incercat norocul le la peste 25 de metri de poarta lui Kuciak. Balonul a trecut peste.
62'A doua schimbare la Otopeni: Chihaia ii ia locul lui Ganea.
61'Meciul s-a mai animat de cand Vasluiul a deschis scorul. Jucatorii lui Bucurescu incep sa atace tot mai des. Predescu a sutat in bratele lui Kuciak.
54'Schimbare la Otopeni: Predescu pentru Kalle
52'Gol FC Vaslui!!! Ljubinkovic a primit o pasa excelenta in centrul careului si l-a invins pe Pirgov cu un sut puternic sub transversala!
51'Temwangera a centrat periculos in fata portii lui Pirgov. Portarul Otopeniului a retinut di fata lui Gheorghiu.
50'Cartonas galben pentru Markovic. Acesta l-a stopat pe Ganea dintr-o cursa ce se putea termina cu gol pentru CS Otopeni.
47'Tot Otopeniul este echipa care porneste in atac si in aceasta repriza.
46'Meciul a fost reluat. Otopeniul a avut prima atingere de balon.

45'Final prima repriza. Bogaciu nu a mai aratat niciun minut de prelungire.
44'Otopeniul a avut inca o lovitura libera in apropierea careului lui Kuciak. Balonul s-a plimbat cand la o echip, cand la cealalta si a iesit apoi in aut.
40'Kalle a centrat la firul ierbii de pe dreapta. Balonul nu a ajuns la Liviu Ganea.
38'Cartonas galben pentru Cristi Constantin. Acesta i-a sters fata lui Buhusi cu varful ghetei.
35'Pirgov iese dintre buturi si retine un balon chiar din fata lui Temwangera.
32'Burdujan a fost la un pas sa scape singur cu portarul, dar de la margine s-a semnalizat off-side.
26'Cristi Constantin a driblat un adversar si a patruns pe partea stanga a apararii vasluiene. Acesta a centrat la coltul scurt pentru Ganea, dar Markovic l-a blocat excelent pe tanarul atacant.
23'N'Doye a sutat de la mare distanta pe deasupra portii Otopeniului.
21'Burdujan a patruns in viteza pe flancul stang si a sutat putin pe langa stalpul portii lui Pirgov! Cea mai mare ocazie a Vasluiului de pana acum.
20'Vasluiul sta la cutie si asteapta eventualele greseli ale adversarilor.
18'Scarlatache executa o alta lovitura libera de la marginea careului vasluienilor. Jucatorul Otopeniului a alunecat in momentul sutului si balonul a fost retinut usor de Kuciak.
16'O lovitura libera de la peste 30 de metri a fost executata de Jaime Junior. Balonul s-a dus in aut de poarta.
11'Kalle patrunde in careul vasluian si incearca un sut pe poarta lui Kuciak. Goalkeeperul retine lejer.
9'Otopeniul combina mult in propria jumatate de teren, avansand incet in terenul Vasluiului.
6'Primul corner al Otopeniului. Nibombe a centrat si mingea a ajuns intr-un final la Kalle, care a sutat direct in Kuciak.
1'Centralul Aurelian Bogaciu a dat startul partidei!