48 de ore de dileme pentru dinamovisti! Rednic o poate lasa pe Steaua pe primul loc cu 6 etape inainte de final! Pentru cine canta tobele in PCH? :)

Marius Sumudica Astra Dinamo Mircea Rednic Steaua Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Joi 31 Martie 2016, 10:21
Data actualizarii: Joi 31 Martie 2016, 10:41

"Daca vom fi pe primul loc dupa aceasta etapa, va fi greu sa ne mai dea cineva jos", a spus Laurentiu Reghecampf. Dupa victoria cu Pandurii, Steaua e lider cel putin pana vineri seara.

Inca sase etape pana la finalul sezonului si ce situatie pentru dinamovisti! Mircea Rednic e omul care o poate lasa pe Steaua lider, daca Dinamo castiga meciul cu Astra de pe National Arena.

Pentru cine bat tobele vineri seara in PCH? Echipele din playoff au facut front comun impotriva Stelei, iar Mircea Rednic a recunoscut "pactul" facut in gluma cu Marius Sumudica in timpul unui cantonament din iarna.

"Am facut un pact in Cipriu, am zis ca fiecare trebuie sa o bata pe Steaua. Pana acum, Sumudica nu prea s-a tinut de cuvant.", l-a taxat Rednic pe Sumudica dupa cele doua infrangeri in fata Stelei, in campionat si Cupa Ligii.

Marius Sumudica si-a declarat simpatia pentru Dinamo, imediat dupa ce a afirmat ca "Astra nu are nicio sansa la titlu."

"Daca nu va lua Astra titlul, mi-as dori sa il ia Dinamo", a spus Sumudica.

Steaua a castigat meciul cu Pandurii si a egalat-o pe Astra in clasament, fiecare echipa avand in acest moment cate 32 de puncte.

Pentru Dinamo, meciul de vineri este capital in lupta la titlu. Echipa lui Rednic are 27 de puncte si doar o victorie ar mentine-o cu sanse reale in varful clasamentului.

Etapa viitoare, cand se joaca ultima etapa din 'miniturul' playoff-ului, Steaua o intalneste acasa pe ASA, Dinamo joaca in deplasare cu ASA, iar Astra primeste vizita Pandurilor.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!