CSU Craiova 2-1 Botosani, dupa un meci dramatic! Oltenii viseaza la Europa | Voluntari 1-0 CFR Cluj, Chiajna 1-1 CSMS Iasi, Petrolul 1-0 Timisoara

ACS Poli Timisoara Petre Grigoras Petrolul Ploiesti Superliga
Live Blog

PLAY OUT

Data publicarii: Joi 31 Martie 2016, 15:57
Data actualizarii: Joi 31 Martie 2016, 17:52

Comenteaza cu noi toate meciurile din play-out!

15:57 31 Mar
CSU 2-1 BOTOSANI

Min 90+1 - Oaspetii puteau obtine un punct in muntele de prelungire, dar foarfeca lui Cabrera a lovit bara

Min 90 - GOOOL Craiova | Herghelegiu da lovitura in ultimul minut regulamentar cu un voleu din interiorul careului, dupa o pasa primita de pe dreapta

Min 54 - GOOOL Craiova | Stephane Acka egaleaza pentru Craiova

Min 39 - Eliminare la Craiova  - Izvoranu simuleaza in careul advers si primeste al doulea galben in doua minute, dupa ce in minutul 37 incasase un cartonas pentru un fault

Min 31 - GOOOL Botosani | Ngadeu deschide scorul cu o lovitura de cap, dupa o centrare trimisa de Fulop din lovitura libera

ECHIPELE

CSU CRAIOVA: Straton - Dumitras, Popov, Acka, Izvoranu - Zlatinski, Madson, Bancu - Ivan, Mazarache, Nuno Rocha

Rezerve: Vlad, Achim, Herghelegiu, Petre, Baluta, Kay, Ciocoteala

BOTOSANI: Pl. Iliev - Tomozei, Ngadeu, Miron, Musat - Cucu, Casado - Carralero, Cabrera, Fulop - Matulevicius

Rezerve: Plesca, Plamada, Ichim, Roman, Bordeianu, Popovici, Hadnagy

18:35 30 Mar
Chiajna 1-1 CSMS Iasi

FAZELE CHEIE

Min 59 - Eliminare la Chiajna! Intrat de doar trei minute pe teren, Artem Milevski este eliminat. Atacantul l-a lovit cu mana in fata pe Mitic la o faza la care a vrut sa protejeze mingea

Min 18 - GOOOL CSMS Iasi | Oaspetii egaleaza prin Andrei Cristea. Atacantul a reluat cu capul in poarta lui Balgradean

Min 14 - GOOOL Chiajna | Obodo suteaza plasat, in stanga lui Branko Grahovac, si Concordia conduce cu 1-0

Min 13 - Penalty si eliminare! Frasinescu il faulteaza pe Cristian Garcia in careu si este eliminat. Chiajna beneficiaza de o lovitura de la 11 metri

ECHIPELE

Chiajna: Balgradean - Feussi, Tincu, Odibe, Niasse, Bucurica - Giurgiu, Obodo, Purece - Pena, Cristian Garcia
Rezerve: Matache, Barboianu, Serediuc, Mamele, Cristescu, Adrian Cristea, Milevski

CSMS Iasi: Grahovac - Tiganasu, Ciuca, Frasinescu, Mihalache, Voicu - Bole, Mitic, Vasile Gheorghe, Andrei Cristea - Golubovic
Rezerve: Caparco, Enescu, Onduki, Llullaku, Cretu, Piccioni, Nuno Viveiros

16:01 30 Mar
Voluntari 1-0 CFR

Min 47 - GOOOL Voluntari | Gazdele deschid scorul prin Laurentiu Rus, care a sutat violent din interiorul careului, dupa o centrare de pe stanga a lui Hamed Kone

ECHIPE DE START

Voluntari: Calancea - Filipov, Spahija, Maftei, Barna - Grigore, Moke - Rus, Achim, Kone - Balan
Rezerve: Bornescu, Capatana, Novac, Mitache, Pancu, Novakovic

CFR Cluj: Marc - Coelho, Larie, Goian, Camora - Gomelt, Petrucci - Nouvier, Juan Carlos, Vitor Bruno - Cristian Lopez
Rezerve: Minca, Tanc, Lopes, Muresan, Jakolis, Negrut

20:17 29 Mar
ACS Poli 0-1 Petrolul

Min 24: GOOOL PETROLUL! Astafei deschide scorul cu o reluare din careu!

ECHIPELE DE START

Poli: Strauss - Belu, Canu, Torres, D. Popescu - Llorente, Melinte - Hernandez, Goga, Zicu - Elek

Rezerve: Smaranda, Suarez, Bocsan, Doman, Nimely, Santana, Barbut

Petrolul: Cobrea - Al. David, Benga, Miselaricu, Beta - Bucsa, Stana - Zoubir, Ziani, Astafei - Pacar