100% pe teren! Timisoara joaca pentru titlu: "Eu nu fac lucruri murdare! Vreau sa bat"

SPORT.RO
Data publicarii: Vineri 29 Mai 2009, 14:23
Data actualizarii: Vineri 29 Mai 2009, 15:15

Gabi Balint in conferinta de presa:

"Presiunea e pe Urziceni. Daca Dinamo conduce cu 3-0 si e 1-1 la noi in min 80, si eu si Dan Petrescu vom risca!" "Nu conteaza ca s-au amanat punctele de la TAS! Vreau sa fiu sus la finalul campionatului"

Timisoara joaca pentru Timisoara, nu pentru Dinamo - e mesajul lui Balint inainte de meciul cu Unirea Urziceni.

Fara punctele de la TAS, Timisoara o poate face pe Dinamo campioana, daca bate Unirea lui Dan Petrescu.

Cu punctele de la TAS, insa, Timisoara e favorita la titlu, iar Dinamo trebuie sa se bata pentru locul 2.

"Daca ma intrebati de tenis cu piciorul ca raspuns la cele spuse de Marian Iancu nu voi raspunde pentru ca il respect prea mult. Nu am mai discutat cu domnul Iancu in ultima perioada.

"Dumnealui stie probabil de ce face unele declaratii. Daca ma intrebati din punct de vedere al antrenorului va spun ca Uhrin facea tenis cu piciorul la antrenament in fiecare vineri, pentru a relaxa jucatorii dupa o saptamana dificila.

"Este un antrenament pentru capitolul tehnic. Gigel Bucur are unele executii tocmai multumita acestui exercitiu. De cand am venit la Timisoara cred ca am facut de trei ori la antrenament tenis cu piciorul"

"Urziceniul a avut o tactica foarte buna, dar acum presiunea este maxima la ei. Au nevoie de doua victorii pentru a iesi campioni.

"Nu se mai poate sa nu ii ia nimeni in seama. Nici noi nu vom juca fara presiune. Va fi un meci foarte dificil.

"Daca va fi 3-0 pentru Dinamo si 1-1 in minutul 80 la meciul nostru? Cred ca vom risca si eu si Dan pentru a obtine victoria. Nu ne putem multumi cu un egal in acest meci"

"Intalnim o echipa cu jucatori care se daruiesc. Nu mi-e teama deloc de acest meci. Au un antrenor pe care il respect si pe care l-am avut coleg.

"Noi suntem intr-o situatie in care nu am fost de zeci de ani. Imi doresc victoria, vreau sa batem pentru a fi sus la finalul campionatului. Nu mai conteaza ca s-a amanat decizia punctelor.

"Eu il cunosc foarte bine pe Dan, el ma cunoaste pe mine. Am jucat la nivel inalt si suntem oameni care fac totul cu fair-play si cu demnitate. A spus unele lucruri despre noi, dar se stie ca este un tip mai vulcanic.

"M-a deranjat doar ca a spus ca jucatorii mei radeau dupa infrangerea cu Dinamo pentru ca nu este adevarat. Dan Petrescu stie foarte bine ca eu nu sunt capabil sa fac lucruri murdare, la fel cum stiu si eu despre el.

"A avut in cariera sa o situatie dificila din care a iesit cu fruntea sus... Nu mai conteaza, nu discut, s-a intimplat mai demult", a spus Gabi Balint la conferinta de presa de astazi.

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!