FOTO ȘI VIDEO Notele lui Radu Drăgușin și George Pușcaș, eliminați după Lazio - Genoa 1-0: primul a greșit la gol, al doilea a jucat degeaba

radu dragusin Genoa George Puscas Lazio Matteo Guendouzi Italia
Data publicarii: Miercuri 06 Decembrie 2023, 09:38
Data actualizarii: Miercuri 06 Decembrie 2023, 09:48

Echipa românilor a pierdut marți seara partida din optimile Cupei Italiei.

Genoa, echipa internaționalilor români Radu Drăguşin şi George Puşcaş, a fost eliminată în optimile de finală ale Cupei Italiei la fotbal, fiind învinsă la limită pe terenul formaţiei Lazio Roma, cu scorul de 1-0, într-o partidă disputată marţi în cadrul acestei competiţii.

Matteo Guendouzi a marcat, în minutul 5, singurul gol al întâlnirii de pe ”Stadio Olimpico”, și a fost MVP-ul partidei.

Radu Drăguşin a fost titular la Genoa, fiind înlocuit în minutul 69 cu Koni De Winter. În acelaşi minut 69 a fost introdus în joc George Puşcaş, în locul vârfului titular Mateo Retegui.

Radu Drăgușin și George Pușcaș, note între 5 și 6

”O prestație fără laude, a fost doar observator, fără să reușească intercepția, la șutul de gol al lui Guendouzi”, a scris Tuttomercatoweb despre Drăgușin, pe care l-a notat cu 6, cât a primit și Pușcaș, care ”nu a beneficiat de vreo minge în careu”.

6 a luat Drăgușin și de la Eurosport.it sau Pianeta Genoa 1893, care au fost mai aspre cu Pușcaș în schimb, notându-l cu 5,5 și, respectiv, 5 (”nu a reușit nimic”).

Miercuri, Parma (Serie B), la care evoluează Dennis Man şi Valentin Mihăilă, va juca în deplasare cu Fiorentina.