Visul frumos s-a terminat! HCM Baia Mare s-a oprit in sferturile Ligii Campionilor dupa 25-30 cu Dinamo Volgograd!

HCM Baia Mare Dinamo Volgograd Handbal
Data publicarii: Sambata 11 Aprilie 2015, 12:22
Data actualizarii: Sambata 11 Aprilie 2015, 15:43

HCM Baia Mare a fost eliminata din Liga Campionilor dupa ce a pierdut returul cu Dinamo Volgograd, scor 25-30. In tur, romancele au castigat pe teren propriu cu 25-23.

HCM Baia Mare a ratat accesul in Final Four-ul Ligii Campionilor dupa ce a pierdut returul din Rusia la cinci goluri diferenta.

Golurile echipei din Baia Mare au fost marcate de Do Nascimento - 5, Davidenko - 5, Ardean - 4, Nechita - 4, Herrem - 3, Makeeva - 2, Buceschi - 1, Szucs -1.

Pentru gazde au punctat Akopian - 7, Dmitrieva - 6, Kochetova - 5, Fanina - 4, Gace - 3, El Ghaoui - 3 si Dansina - 2.

HCM Baia Mare a jucat in premiera in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a incheiat pe locul 3 in grupa principala 2 a competitiei.

UPDATE: Scorul pauzei: 18-11 / Prima repriza slaba ale fetelor de la Baia Mare, dar calificarea nu e jucata. In tur, romancele au castigat la doua goluri diferenta.

Pana acum am avut trei lovituri de la 7 metri si le-am ratat pe toate.

Min 10 / scor 6-2 / Romancele au inceput foarte modest, nu par conectate inca la miza uriasa a acestei partide.

HCM Baia Mare joaca astazi, in Rusia, returul sfertului de finala cu Dinamo Volgograd, dupa ce in tur romancele s-au impus la doua goluri diferenta, scor 25-23.

Meciul este programat la ora 14:00 si va fi live text pe site-ul sport.ro.

Tone Tiselj, antrenorul echipei: "Din punctul meu de vedere, fetele deja au castigat absolut tot. Ceea ce este foarte important este ca ele isi doresc si mai mult. Acest rezultat este mai mult decat imi puteam dori de la aceasta echipa,de la acest club ,care a jucat pentru prima data la acest nivel. Cred ca va fi un meci foarte bun, un meci deschis. Dinamo Volgograd este o echipa foarte buna, a invins-o pe Vardar, care de asemenea este foarte puternica."

HCM Baia Mare are sansa sa se califice in premiera in Final Four-ul ce va avea loc la Budapesta.