VICTORIE IMENSA pentru CSM Bucuresti in Norvegia | "Tigroaicele" inving dramatic pe Vipers dupa ce au fost conduse cu 4 goluri

Handbal
Data publicarii: Sambata 08 Februarie 2020, 20:46
Data actualizarii: Sambata 08 Februarie 2020, 21:36

CSM Bucuresti cauta a doua victorie in Main Round.

CSM Bucuresti castiga dramatic in deplasarea de la Vipers, scor 25-23! "Tigroaicele" urca pe locul 4 in Main Round, cu 7 puncte, la egalitate cu Rostov Don, si au o sansa buna sa mearga in sferturile de finala ale competitiei.

Urmatorul meci din Grupa Principala va avea loc la Bucuresti, contra unguroaicelor de la Ferencvaros, care ocupa ultima pozitie in clasament.

Min. 60: GOOOOOL CSM!! VICTORIE URIASA IN NORVEGIA! Scor final 25-23 pentru "tigroaice".

Min. 59: GOOOOOOOL CRISTINA NEAGU! CSM conduce cu 24-22.

Min. 58: Eliminare de 2 minute in tabara noastra.

Min. 58: GOOOOOL CSM BUCURSTI! "Tigroaicele" trec pentru prima data in avantaj!

Min. 57: GOOOOOOL GRBIC! CSM BUcuresti restablieste egaliatea!

Min. 56: Time-out Vipers!

Min. 55: NEAGU MARCHEAZA DIN NOU! Norvegiencele mai au doar un gol avans.

Min. 53: Cristina Neagu reduce din diferenta: scor 22-19.

Min. 47: Time-out cerut de Adi Vasile!

Min. 46: "Tigroaicele" nu gasesc solutii in atac si rateaza pe banda rulanta! Vipers reuseste 3 goluri consecutive si duce scorul la 20-17!

Min. 43: CSM Bucuresti egaleaza la 17!

Min. 32: Vipers marcheaza primul gol al partii secunde.

Min. 30: Avantaj minim la pauza pantru gazde: scor 12-11.

Min. 24: Momente bune de jos pentru CSM Bucuresti care strang scorul.

Min. 15: "Tigroaicele" se apara slab, iar atacul nu functioneaaza. Norvegiencele profita imdeiat si duc scorul la 9-4.

Min. 4: Vipers se desprinde la 2 goluri pe tabela.

"Tigroaicele" au facut deplasarea in Norvegia pentru al treilea meci din Grupele Principale. Cu moralul ridicat dupa victoria de acasa contra frantuzoaicelor de la Metz, scor 32-27, Neagu & Co vor sa forteze un nou succes in fata lui Vipers, care se confrunta cu probleme de lot.

CSM Bucuresti se afla pe locul 5 in Main Round, la egalitate pe puncte cu Kristianstad. In sferturile de finala se califica primele 4 formatii.