Granollers, invingatoarea Stelei in Cupa Cupelor, a pierdut turul cu Gummersbach la 9 goluri!

Cupa Cupelor Granollers Gummersbach Handbal
Data publicarii: Sambata 22 Mai 2010, 21:24
Data actualizarii: Sambata 22 Mai 2010, 21:24

S-a intors roata! Invingatoaea Stelei in semifinale, Granollers, a luat bataie cu 9 goluri de la Gummersbach in primul meci din finala Cupei Cupelor la handbal, 34-25.

Un roman a fost spectator de lux in sala din Gummersbach - dublul campion mondial Petre Ivanescu, cel care a castigat ultima din cele 5 Cupe ale Campionilor pentru nemti.

Muntenegreanul Stojanovic a fost omul meciului - a scos 5 aruncari de la 7 metri.

La final a fost petrecere mare - pana si mascota cu dubla nationalitate germana si australiana - cangurul "Gummi" s-a bagat... Gummersbach e aproape de a doua cupa in doi ani - anul trecut a castigat Cupa EHF.

Returul e joi la 10 seara, in direct la Sport.ro. Pana atunci, azi la 4 dupa-amiaza, e finala germana in EHF: Lemgo din Germania cu campioana Elvetiei, Kadetten Schaffhausen, iar de la 6 jumatate pe site-ul Sport.ro e Kwidzyn din Polonia cu Sporting Lisabona, finala Challenge!