FOTO ȘI VIDEO PSG, demonstrație de forță în campionat! A distrus-o pe Lille într-un meci în care s-au marcat 8 goluri

PSG Ligue 1 Lille Franta
Data publicarii: Duminica 21 August 2022, 23:31
Data actualizarii: Duminica 21 August 2022, 23:45

PSG a obținut o nouă victorie la scor în Ligue 1.

Formația antrenată de Christophe Galtier s-a distrat cu Lille, într-un meci disputat în deplasare, contând pentru etapa a treia din campionat și s-a impus cu un neverosimil 7-1.

Kylian Mbappe de trei ori, Neymar de două ori, Lionel Messi și Achraf Hakimi și-au trecut numele pe tabela de marcaj, într-o confruntare în care starul francez al parizienilor a deschis scorul în secunda 8.

După trei etape, PSG are maximum de puncte și un golaveraj incredibil, 17-3. Marseille și Lens o urmează în clasament, cu câte 7 puncte.

S-a rezolvat conflictul de la PSG?

Rezultatul spectaculos vine la o săptămână după partida cu Montpellier în urma căreia au apărut niște tensiuni la echipă.

Kylian Mbappe (23 ani) a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 23 și a vrut să se revanșeze pe finalul primei reprize, când parizienii au beneficiat de un nou penalty. Doar că Neymar nu i-a acordat aceaastă șansă și a „arestat” mingea, sub privirile de nemulțumire ale lui Mbappe.

Noul director sportiv al clubului, Luis Campos, a decis să-i cheme cei doi jucători după antrenamentul de duminică de la Camp des Loges, alături de Christophe Galtier.

El le-a transmis să nu spele rufele murdare în public. Dacă există o problemă, aceasta trebuie rezolvată intern şi nu în văzul lumii. Campos şi Galtier i-au făcut pe cei doi jucători să prezinte scuze, scrie Le Parisien, citat de site-ul eurosport.fr.