VIDEO PSG a uitat să câștige! Kylian Mbappe a intrat în minutul 51 și în doar 10 minute a avut ocazii, a obținut un penalty și a înscris

kylian mbappe FC Toulouse Luis Enrique Ousmane Dembele PSG Franta
Data publicarii: Duminica 20 August 2023, 08:37
Data actualizarii: Joi 24 August 2023, 10:07

Paris Saint-Germain nu a obținut nicio victorie în acest debut de Ligue 1.

PSG a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia FC Toulouse, în etapa a doua din Ligue 1. Mbappe a înscris golul parizienilor.

Luis Enrique nu a început meciul de la Toulouse cu cei doi jucători nou veniţi la antrenamente, Mbappe şi Dembele. Însă, în ciuda dominării pe care a exercitat-o, PSG nu a reuşit să marcheze.

Mbappe și Dembele, introduși de Luis Enrique în a doua repriză

Antrenorul campioanei Franţei a schimbat în minutul 51, când i-a introdus în teren pe Mbappe şi Dembele. Cei doi au avut ocazii, dar golul a venit din penalty, în minutul 62.

Mbappe a obţinut lovitura de pedeapsă şi a transformat-o, pentru 1-0.

Gazdele au reuşit egalarea în minutul 87, tot din penalty, prin Zakaria Aboukhlal, şi meciul s-a încheiat 1-1.

PSG este pe locul 8 în Ligue 1, cu două puncte.