VIDEO PSG a scăpat mai ieftin decât FCSB! Messi, Mbappe, Neymar & Co., cu un om în minus, au primit gol în minutul 90+6

PSG kylian mbappe Lionel Messi Neymar Stade de Reims Franta
Data publicarii: Luni 30 Ianuarie 2023, 08:24
Data actualizarii: Luni 30 Ianuarie 2023, 08:27

Paris Saint-Germain rămâne lider în Ligue 1 și are trei puncte avans față de ocupanta locului secund, Lens.

Cu Lionel Messi, Kylian Mbappe și Neymar titulari, Paris Saint-Germain nu a obținut decât o remiză pe teren propriu cu Stade de Reims, echipă de mijlocul clasamentului, 1-1 în etapa a 20-a din Ligue 1.

Neymar a deschis scorul în minutul 50, dar eliminarea lui Marco Verratti ('51) a destabilizat echipa pariziană și oaspeții au reușit o egalare nesperată.

Christophe Galtier, antrenorul lui PSG, notat cu 4 în L'Equipe

Folarin Balogun, atacantul americano-englez de 21 de ani împrumutat de la Arsenal, a dat lovitura în minutul 90+6, iar PSG, care rămâne lider în Ligue 1, nu s-a putut distanța de principala urmăritoare, Lens, aflată la o distanță de trei puncte.

Antrenorul lui PSG, Christophe Galtier, a primit nota 4 în L'Equipe pentru opțiunile sale greșite, în timp ce omologul său de pe banca oaspeților, Will Still, a fost notat cu 8.