FOTO ȘI VIDEO Lionel Messi, gest neașteptat după înfrângerea de pe teren propriu, în campionat. Ce a făcut după ce a fost fluierat de fani

Lionel Messi PSG Franta
Data publicarii: Duminica 19 Martie 2023, 23:40
Data actualizarii: Luni 20 Martie 2023, 00:03

PSG a fost învinsă pe teren propriu cu scorul de 2-0 de Rennes într-un meci care a contat pentruetapa a 28-a din Ligue 1.

Golurile au fost marcate de Karl Toko Ekambi, în minutul 45, şi Arnaud Kalimuendo (minutul 48). Kylian Mbappe şi Lionel Messi au fost integralişti la PSG, care, în ciuda acestui pas greşit, este lider autoritar, cu 9 puncte mai mult decât ocupanta locului doi, Lens, şi la 10 puncte de echipa de pe locul 3, Olympique Marseille, care are un meci mai puţin disputat.

Lionel Messi, fluierat la începutul partidei

Unii spectatori au fluierat când a fost anunţat numele lui Lionel Messi înaintea partidei, fiind considerat unul dintre vinovații pentru eliminarea din optimile Champions League. La final de contract în luna iunie, fotbalistul argentinian şi consilierii săi negociază cu PSG pentru o eventuală prelungire a contractului.

Campionul mondial a fost implicat într-o polemică la antrenamente. Potrivit RMC Sports, atacantul ar fi fost nemulţumit de un exerciţiu propus de staff-ul tehnic. PSG a dezminţit categoric această informaţie, la fel ca Jorge Messi, tatăl jucătorului, care a vorbit de "fake news" pe contul său de Instagram.

Ce a făcut Lionel Messi la finalul meciului

După fluierul final, aproape toți jucătorii lui PSG au rămas pe gazon și au mers să salute publicul, lucru pe care Lionel Messi nu și-a dorit să-l facă și a plecat spre vestiare.