FOTO ȘI VIDEO Kylian Mbappe și Achraf Hakimi s-au distrat aseară în Olympique Lyon - PSG! Au făcut ce au vrut cu apărarea adversă

kylian mbappe Achraf Hakimi Marco Asensio Olympique Lyon PSG Franta
Data publicarii: Luni 04 Septembrie 2023, 08:19
Data actualizarii: Luni 04 Septembrie 2023, 08:22

Paris Saint-Germain este pe locul secund în Ligue 1, în timp ce fosta campioană Lyon este tocmai pe ultima poziție.

PSG a învins duminică seara, în deplasare, formaţia Olympique Lyon, scor 4-1, într-un meci din etapa a patra a campionatului francez, Ligue 1. Parizienii conduceau cu 4-0 la pauză.

Elevii lui Luis Enrique nu au ridicat piciorul de pe acceleraţie în prima repriză de pe Groupama Stadium şi Kylian Mbappe a deschis scorul în minutul 4, din penalty.

Dublă pentru Kylian Mbappe, gol și bară pentru prietenul Achraf Hakimi

A urmat golul de 2-0 marcat de Achraf Hakimi, în minutul 20, pentru ca în minutul 38 Marco Asensio să facă 3-0, răzbunând bara lui Hakimi din minutul 32.

Scorul pauzei a fost stabilit de Mbappe, în minutul 45+2.

După pauză PSG nu a mai forţat, dar jucătorii antrenaţi de Laurent Blanc nu au putut înscrie decât o singură dată, prin Toliso, din penalty, în minutul 74.

Fosta campioană Olympique Lyon a ajuns ultima în Ligue 1

PSG a câştigat cu 4-1 şi e pe locul secund în Ligue 1, cu 8 puncte.

Olympique Lyon, fosta multiplă campioană a Franţei, are un singur punct şi e „lanterna roşie” a clasamentului, ocupând ultima poziţie, a 18-a.