CFR Cluj s-a impus la scor în cel de-al doilea amical susținut în cantonamentul din Brașov

CFR Cluj Andrea Mandorlini Fotbal intern CFR Cluj
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Marti 04 Iulie 2023, 20:42
Data actualizarii: Marti 04 Iulie 2023, 21:35

CFR Cluj continuă seria meciurilor de pregătire în cantonamentul din Brașov.

CFR Cluj a învins, marţi, cu scorul de 3-1 (2-1) divizionara secundă FC Braşov în a doua sa partidă amicală disputată în cadrul stagiului de pregătire de la Braşov.

Golurile formaţiei alb-vişinii au fost înscrise de Jefte Betancor (minutul 9, pen.), Philip Otele (13) şi Sergiu Buş (89), în timp ce pentru divizionara secundă a marcat de Andrei Lascu (44).

CFR bate tot în amicale

Antrenorul Andrea Mandorlini a folosit în meciul de pe Stadionul Tineretului din Braşov următorul unsprezece: Scuffet - Boben, Ajeti, Burcă, Peteleu - Filip, Muhar, Cvek, Camora - Betancor, Otele. După pauză au mai intrat Ţîru, Yuri, Ricky, Fică, Sava, Krasniqi, Bălan, Mustapha şi Silaghi.

În prima sa partidă amicală din această vară, CFR Cluj a învins formaţia de ligă secundă CSC Dumbrăviţa cu 1-0.

Fosta campioană a României încheie stagiul de la Braşov cu un meci de verificare cu UTA programat pe 8 iulie.