Victorie URIASA pentru Razvan Lucescu! PAOK castiga un meci nebun si mai face un pas catre titlu in Grecia

Data publicarii: Duminica 10 Martie 2019, 19:07
Data actualizarii: Luni 11 Martie 2019, 20:50

PAOK a castigat categoric si meciul din ultima etapa din Grecia.

PAOK, echipa lui Razvan Lucescu, a castigat partida de pe teren propriu cu Atromitos, scor 3-0, meci din etapa a 24-a.

Vieirinha a ratat un penalty pentru PAOK in minutul 17, insa jucatorul lui Lucescu jr si-a luat revansa in minutul 39 cand a pasat decisiv pentru golul lui Sergio Oliveira. Biseswar a marcat in minutul 45+3 din penalty, iar Swiderski a stabilit scorul final in minutul 82.

Dupa 24 de etape, PAOK este lider in Grecia cu 64 de puncte, la 10 puncte distanta de Olympiakos care inca nu a jucat in aceasta etapa. In eventualitatea in care Olympiakos va castiga meciul cu Aris, PAOK are nevoie sa castige 4 din ultimele 6 meciuri pentru a fi sigura de castigarea titlului.