Ghinion pentru Șumudică! Echipa sa a condus cu 2-0, dar a primit lovitura în prelungirile partidei

Marius Sumudica malatyaspor - kayserispor Yeni Malatyaspor Fotbal extern Marius Șumudică
Data publicarii: Joi 23 Decembrie 2021, 17:56
Data actualizarii: Joi 23 Decembrie 2021, 18:08

Echipa lui Marius Șumudică, Yeni Malatyaspor, a remizat dramatic pe teren propriu, în ultima etapă din Turcia, împotriva celor de la Kayserispor, scor 2-2.

Malatya a condus cu 2-0 la pauză, prin reușitele semnate de Chouiar și Buyuk, în minutele 25 și 36. Echipa lui Șumudică se îndrepta spre o victorie importantă în lupta pentru salvarea de la retrogradare, dar Kayseri a reveni după pauză.

Ghinion pentru Marius Șumudică în Turcia!

Gavranovic a redus din diferență în minutul 57, iar turcul Mustafa Pektemek a dat lovitura în prelungirile partidei și a stabilit scorul final, 2-2, după o neatenție în defensiva echipei lui Șumudică.

S-a terminat 2-2, iar Șumudică rămâne pe loc retrogradabil în Turcia, cu 15 puncte. De pe locul 18, Malatya poate fi depășită de Goztepe.

În următoarea etapă, Malatyaspor va avea un alt examen dificil, pe terenul celor de la Fenerbahce. Partida este programată pe 26 decembrie.

Înainte de meci, Șumudică și-a deschis un cont de Twitter și a avut un mesaj pentru fanii celor de la Yeni Maltyaspor.

"Salutare tuturor! Bine ați venit pe contul meu de Twitter. Vreau să profit de acastă șansă pentru a avea o relație mai strânsă cu fanii fotbalului din jurul lumii. Alături de jucătorii și staff-ul meu, luptăm pentru un rezultat bun contra lui Kayseri. Mulțumesc pentru susținerea voastră! Sper să vă facem fericiți mâine. Toate cele bune!", a spus Șumudică.