Real Madrid a castigat si e lider in La Liga | Ce s-a intamplat in meciurile de luni! Toate rezultatele din weekend din Spania, Italia si Anglia

Fotbal extern ACUM Espanyol 0-1 Real Madrid | Casemiro inscrie dupa un assist SUPERB al lui Benzema! | Rezultatele zilei din Europa
Live Blog
Fotbal de 5 stele
Data publicarii: Duminica 28 Iunie 2020, 11:43
Data actualizarii: Marti 30 Iunie 2020, 01:05
01:05 30 Jun
S-a incheiat si meciul din La Liga. Getafe castiga cu 2-1 si urca pe locul 5 in clasament.

la liga

Clasamentul din Spania dupa 32 de etape complete:

clasament
00:36 30 Jun
Primul meci al zilei s-a incheiat cu scorul de 1-0 pentru Burnley, care a urcat 3 pozitii in clasament.

13:10 29 Jun

Astazi, in cele mai importante campionate din Europa sunt programate doar doua meciuri.

Primul in Premier League, unde, de la ora 22, se vor infrunta Crystal Palace si Burnley. Cele doua echipe sunt la egalitate de puncte in clasament, ocupand locurile 10 si 11. Meciul este, asadat, unul fara o miza foarte importanta.

De cealalta parte, al doilea meci al zilei, care este programat de la ora 23, are ca miza participarea in cupele europene in sezonul urmator. In ultima partida a etapei a 32-a din La Liga se intalnesc, in aceasta seara, Getafe si Real Sociedad, echipe aflate pe locurile 6 si 7 in clasament, la o diferenta de doar doua puncte, si care cauta prima victorie post-pandemie, o victorie care i-ar aduce mai aproape de o calificare in Europa.

01:09 29 Jun
Toate rezultatele zilei din La Liga

la liga

Clasamentul din Spania dupa meciurile de duminica:

clasament la liga
00:57 29 Jun
Fluier final pe RCDE Stadium. Real Madrid castiga cu 1-0, dupa golul inscris pe finalul primei reprize de Casemiro, si urca din nou pe locul 1 in clasamentul din La Liga, avand cu doua puncte mai mult decat principala contracandidata la titlu, Barcelona.

00:53 29 Jun

Toate rezultatele zilei din Serie A:

rezultate serie a

Clasamentul din Italia dupa 28 de etape complete:

clasament serie a

00:47 29 Jun
In ultimul meci al zilei din Serie A, Inter a intors scorul pauzei si a castigat cu 2-1 in fata Parmei, acestia din urma terminand partida cu un om in minus pe teren.

00:01 29 Jun
Singurul meci de astazi din Premier League s-a incheiat cu victoria lui Southampton.

meci duminica

Iata clasamentul actualizat din Anglia:

clasament premier league
23:57 28 Jun
Dupa ce sambata Manchester United a invins-o cu 2-1 pe Norwich, obtinand calificarea in semifinalele FA Cup, astazi am aflat si celelalte echipe din penultimul act al competitiei.

Arsenal, Chelsea si Manchester City au obtinut biletele pentru semifinale. Iata rezultatele de astazi:

fa cup
23:46 28 Jun

GOOOL Real Madrid! Casemiro deschide scorul inainte de pauza, dupa ce Benzema il gaseste in careu si-i trimite mingea cu calcaiul.

23:09 28 Jun
Espanyol 0-0 Real Madrid

Echipele de start:

11:41 28 Jun

Duminica, 28.06.2020 | MECIURILE ZILEI IN EUROPA

01:02 28 Jun
George Puscas a jucat 61 de minute in Derby 2-1 Reading, fara sa-si ajute echipa pe tabela. Puscas a fost inlocuit dupa o ora de joc de Baldock.

01:01 28 Jun
Rezultatele din Spania si marcatorii zilei:

01:00 28 Jun
Rezultatele si marcatorii din Serie A:

00:59 28 Jun
Rezultatele si marcatorii ultimei etape din Bundesliga:

Wolves a castigat cu 1-0 pe terenul lui Aston Villa, in singurul meci al zilei din Premier League.

20:00 27 Jun
Final de meci la Vigo! Barcelona nu poate castiga si ii da sansa lui Real sa o depaseasca in clasamentul din La Liga! Real joaca maine, de la 23:00, pe terenul lui Espanyol!

19:48 27 Jun
GOOOOL IAGO ASPAS! 2-2 in minutul 88 in Celta - Barcelona!

19:26 27 Jun

GOOOOL SUAREZ!!! Barcelona e din nou in avantaj dupa o faza care a urmat acelasi traseu ca la primul gol! Assist Messi si finalizare Suarez. De aceasta data, uruguayanul a avut mai mult de munca. Executia sa a fost superba!

19:09 27 Jun

GOOOL SMOLOV! Celta egaleaza! A marcat Smolov!

18:37 27 Jun
Clasamentul final din Bundesliga! Bayern e campioana, iar Dortmund, Leipzig si Gladbach merg alaturi de ea in Champions League! Leverkusen si Hoffenheim vor juca in Europa League.

Dusseldorf si Paderborn au retrogradat, in timp ce Werder va juca baraj de supravietuire cu echipa care termina pe 3 in 2.Bundesliga!

18:30 27 Jun
Rezultatele ultimei etape din Bundesliga:

18:24 27 Jun

GOOOL SUAREZ in minutul 20, dupa assistul neasteptat al lui Messi din lovitura libera!

16:55 27 Jun
Echipa de start a Barcelonei pentru deplasarea cu Celta: Puig si Ansu Fati sunt titulari!

16:12 27 Jun
Dortmund - Hoffenheim, LIVE, de la 16:30

11:52 27 Jun

Duelul zilei vine din La Liga! Barcelona merge in deplasare la Celta Vigo si incearca sa obtina o noua victorie, care sa o ajute in lupta la titlu.
Catalanii sunt pe locul secund, cu 68 de puncte, la egalitate cu rivala Real Madrid.
In aceasta seara, Barcelona nu se va putea baza pe Busquets, mijlocasul fiind suspendat din cauza cumulului de cartonase galbene.