VIDEO 13 cu ghinion pentru Marius Șumudică! Al-Raed, înfrângere la scor, după ce a condus cu 1-0

Marius Sumudica al-raed alex mitrita Fotbal extern Marius Șumudică
Data publicarii: Sambata 14 Ianuarie 2023, 19:22
Data actualizarii: Sambata 14 Ianuarie 2023, 19:22

Al-Raed, echipa antrenată de Marius Șumudică, a pierdut confruntarea cu Al Feiha, programată în etapa a 13-a din Arabia Saudită, cu scorul de 2-4, după ce a condus cu 1-0.

Primul gol al meciul a fost marcat de Al-Raed, prin Fouzair, care l-a învins pe portarul Stojkovic, în minutul 36, după o pasă primită de la Al Doseri.

Al Feiha a restabilit egalitatea în minutul 41, prin Ruiz (1-1), iar două minute mai târziu Pavkov i-a adus pe oaspeți în avantaj, scor 1-2.

• Marius Șumudică

Trupa lui „Șumi” nu a cedat, iar la cabine s-a intrat la egalitate, scor 2-2, după ce Mitriță a marcat în minutele de prelungire ale primei părți (45+3), din pasa lui Fouzair.

În repriza secundă, trupa lui Șumudică a mai cedat în două rânduri (Ricardo - min. 87 și Paulinho - min. 90+5) și s-a văzut învinsă cu scorul de 4-2.

Al-Raed, poziție „șubredă” în clasament

În urma acestui rezultat, Al Feiha s-a apropiat la un singur puncte de trupa lui „Șumi”, care ocupă locul 11 în clasament.

Al-Raed a ajuns la al treilea meci fără victorie în campionat în ulimele cinci etape (două victorii, un egal și două înfrângeri).

Etapa viitoare, trupa lui Șumudică va da nas în nas, în deplasare, cu Al Khaleej, o altă contracandidată în lupta pentru salvarea de la retrogradare.