VIDEO Europa League & Conference League, LIVE pe Pro X și VOYO! Rangers a făcut show la Dortmund, Lazio a pierdut contra lui Porto

Europa League barcelona - napoli Conference League pro x Voyo Europa League
Data publicarii: Joi 17 Februarie 2022, 23:50
Data actualizarii: Vineri 18 Februarie 2022, 00:17
Meciurile din Europa League și Conference League pot fi urmărite pe Pro X și VOYO.

Cele două competiții europene au revenit joi, 17 februarie, Capul de afiș al zilei a fost partida din Europa League dintre FC Barcelona și Napoli, care s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Tot în Europa League, Rangers a făcut spectacol la Dortmund, unde s-a impus cu 4-2 contra Borussiei. Lazio, cu Ștefan Radu titular, a pierdut la Porto, 1-2, în timp ce Sparta Praga, fără Florin Niță, accidentat, a pierdut pe teren propriu împotriva sârbilor de la Partizan Belgrad, 0-1.

Europa League (play-off)

• Porto - Lazio 2-1 (Martinez 37', 49' / Zaccagni 23')

Minutul 49: GOL Porto! Toni Martinez apare excelent în centrul careului și înscrie din centrarea lui Joao Mario.

Minutul 37: GOL Porto! Toni Martinez înscrie cu o lovitură de cap imparabilă, de la aproximativ 12 metri de poartă.

Minutul 23: GOL Lazio! Zaccagni înscrie din careul mic, după o pasă a lui Luis Alberto.

• Atalanta - Olympiacos 2-1 (Djimsiti 61', 63' / Soares 16')
  • RB Leipzig - Real Sociedad 2-2 (Nkunku 31', Forsberg 81' - penalty / Le Normand 9', Oyarzabal 64' - penalty)
  • Sevilla - Dinamo Zagreb 3-1 (Rakitc 13' penalty, Ocampos 44', Martial 45+1' / Orsic 41')
  • Borussia Dortmund - Rangers 2-4 (Bellingham 51, Guerreiro 82 / Tavernier 38' penalty, Morelos 41', 54 Lundstram 49)

Minutul 82: GOL Dortmund! Șut fantastic al lui Guerreiro din afara careului, care îl lasă fără replică pe portarul scoțienilor.

Minutul 54: GOL Rangers! Zagadou trimite în propria poartă, după o acțiune a lui Morelos.

Minutul 51: GOL Dortmund! Bellingham înscrie cu un șut plasat de la 17 metri.

Minutul 48: GOL Rangers! Lundstram marchează cu un șut superb de la marginea careului

Minutul 41: GOL Rangers! Morelos împinge mingea în plasă după un corner.

Minutul 38: GOL Rangers! Tavernier înscrie din penalty, după un henț comis în careu de Zagadou.

• Barcelona - Napoli 1-1 (Torres 59' penalty / Zielinski 29')
  • Sheriff Tiraspol - Braga 2-0 (Thill 43', Traore 83')
  • Zenit - Betis 2-3 (Dzyuba 25, Malcom 29 / Rodriguez 8', Willian Jose 18', Guardado 41')

Conference League (play-off)

• Sparta Praga - Partizan 0-1 (Menig 78')

Minutul 78: GOL Partizan!  Zdjelar îl lansează în adâncime pe Menig, care îl lobează pe portarul Holec.

• Celtic - Bodo/Glimt 1-3 (Maeda 80' / Espejord 6', Pellegrino 55', Vetlesen 81')
  • Leicester - Randers 4-1 (Ndidi 23', Barnes 49', Daka 55', Dewsbury-Hall 74' / Hammershoy-Mistrati 45' )
  • Marseille - Qarabag 3-0 (Milik 41', 44', Payet 90+2')
  • Fenerbahce - Slavia Praga 2-3 (Pelkas 58', Kadioglu 83'/ Traore 45', Dorley 62', Lingr 64')
  • Midtjylland - PAOK Salonic 1-0 (Anderson 20')
  • PSV - Maccabi Tel Aviv 1-0 (Gakpo 11')
  • Rapid Viena - Vitesse 2-1 (Druijf 1', Grull 16' / Openda 74')

Meciurile din Europa League și Conference League transmise LIVE pe Pro X și VOYO, joi, 17 februarie

• 19:45 Barcelona – Napoli (Pro X & VOYO)
  • 19:45 Dortmund - Rangers (exclusiv VOYO)
  • 22:00 Porto - Lazio (Pro X & VOYO)
  • 22:00 Sparta Praga - Partizan (exclusiv VOYO)