ZENGA LA A TREIA VICTORIE CONSECUTIVA: PROGRESUL 0-2 DINAMO

Data publicarii: Joi 27 Septembrie 2007, 19:30
Data actualizarii: Joi 27 Septembrie 2007, 19:30
DINAMO S-A CALIFICAT IN OPTIMILE CUPEI ROMANIEI

Dinamo a facut "progresul" catre optimile Cupei Romaniei dupa ce a reusit sa se impune in fata Progresului cu 2-0. Dinamo a avut la partida cu Progresul doar un singur jucator pe teren, Catalin Munteanu,  dintre fotbalistii care si-au exprimat dorinta de a  parasi echipa. Inainte de meciul cu CFR Cluj si de returul cu Elfsborg, Dinamo avea nevoie de o victorie care sa mai indulcesca si relatia tensionata cu suporterii.

In minutul  33 dupa o faza confuza Dinamo primeste penalty. Bratu deschide scorul transformand execelent lovitura de la 11 metri la vinclu. La jumatatea reprizei secunde Goian faulteaza in careu si este penalty pentru Progresul. Ilin executa slab pe mijlocul portii iar Romanovs apara.  Cu cateve minute inainte de final, Hristu Chiacu se impaca cu suporterii dinamovisti reusind sa duca scorul la 2 la 0 dupa un corner executat de Catalin Munteanu.

Min 27: Ocazie imensa pentru Dinamo. Cristi Munteanu respinge de pe linia portii o minge trimisa de Catalin Munteanu.

Min 31: Arbitrul acorda penalty pentru un fault la Chiacu.

Min 33: Gol Dinamo! Bratu marcheza din penalty cu un sut in vinclu

Min 70: Goian faulteaza in careu iar arbitru dicteaza penalty pentru Progresul, insa Ilin trimite slab si rateaza.

Min 82: GOL Dinamo! Catalin Munteanu executa un corner iar Hristu Chiacu marcheaza cu capul.