Reacția surprinzătoare a lui Dan Nistor în momentul în care a fost înjurat de fanii CSA Steaua

Dan Nistor csa steaua U Cluj Cupa Romaniei
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Joi 28 Septembrie 2023, 18:25
Data actualizarii: Joi 28 Septembrie 2023, 18:28

Dan Nistor (35 de ani) și Alexandru Chipciu nu au avut parte de cea mai prietenoasă primire pe stadionul din Ghencea, la meciul din Cupa României dintre CSA Steaua și „U” Cluj.

Dacă fostul mijlocaș al FCSB, Chipciu, a fost numit „sclavul lui Gigi Becali de către suporterii „roș-albaștri”, Nistor a avut parte de un tratament mult mai dur, fiind „alintat” cu vorbe ce nu pot fi reproduse.

În ciuda primirii ostile, Dan Nistor nu s-a lăsat impresionat, potrivit iAMSport, iar în momentul în care fanii „roș-albaștri” l-au înjurau, s-a ridicat de pe banca de rezerve (a fost înlocuit de Robert Silaghi, în minutul 59) și i-a aplaudat ironic.

„U” Cluj, victorie clară în fața CSA Steaua, 3-1, în grupele Cupei României

Universitatea Cluj a învins-o pe CSA Steaua cu scorul de 3-1 (2-0), joi, în Ghencea, într-un meci din Grupa „B” a Cupei României.

„U” a marcat de două ori în prima repriză, prin Alexandru Chipciu (26) şi Filip Ilie (34), ambele goluri după assist-uri de la Dan Nistor. Ilie a reuşit dubla după pauză, din centrarea lui Bogdan Vătăjelu.

Golul de onoare al Stelei a fost înscris de atacantul moldovean Alexandru Boiciuc (ex-„U” Cluj), în min. 65, cu un şut de la 25 de metri.