Rezumat VIDEO: Dinamo 1-1 CFR Cluj!

CFR Cluj Dinamo Lacina Traore Nicolae Dica Yssouf Kone Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 24 Martie 2010, 21:45
Data actualizarii: Miercuri 24 Martie 2010, 22:41

Dinamo nu a reusit decat un egal acasa cu CFR cu care a terminat 1-1, iar clujenii pleaca cu prima sansa in meciul retur.

Lucian Goian a deschis scorul in minutul 10 cu o lovitura de cap superba! Y Kone i-a salvat pe clujeni aducand egalarea 15 minute mai tarziu!

Djakaridja Kone a fost eliminat de la Dinamo in prelungirile meciului. CFR-ul pleaca cu prima sansa in partida retur unde un 0-0 o poate califica in finala pentru al treilea an consecutiv!

Dinamo: 12. Dolha - 25. Scarlatache, 18. L. Goian (14. Molinero '32), 4. Moti, 2. Zie Diabate (3. Pulhac '46) - 22. Torje, 5. D. Kone, 29. N'Doye, 8. Bostina - 15. Fl. Bratu (20. Ad. Cristea '69), 99. Cl. Niculescu. Antrenor: Cornel Talnar.

CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 2. Tony, 20. Cadu, 13. Piccolo 23. Leonardo - 6. G. Muresan - 16. Bottone, 8. Peralta (9. L. Traore '86), 10. N. Dica, 19. Culio (31. Dani '66) - 5. Y. Kone (15. Alcantara '87). Antrenor: Andrea Mandorlini.

Cartonase galbene: D. Kone '88, '90+2 / Culio '50, G. Muresan '63, N. Dica '88.

Cartonas rosu: D. Kone '90+2.

Partida a fost arbitrata de o brigada condusa de centralul Ovidiu Hategan, ajutat de asistentii Cristian Nica si Eduard Dumitrescu, in timp ce Sebastian Coltescu a fost rezerva.
Observatori au fost Cornel Sorescu si Gheorghe Nedelescu.

La partida de pe arena din Soseaua Stefan cel Mare au asistat aproximativ 10.000 de spectatori.