Conference League | Istanbul Bașakșehir - Gent, 1-4! Partida a fost în direct pe Pro Arena & VOYO!

Istanbul Basaksehir Emre Belozoglu Gent Lucas Biglia Mesut Ozil Conference League
Data publicarii: Miercuri 15 Martie 2023, 20:54
Data actualizarii: Miercuri 15 Martie 2023, 20:53

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre Istanbul Bașakșehir și KAA Gent din returul optimilor Conference League pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

Istanbul Bașakșehir - KAA Gent 1-4 (Pro Arena & VOYO)

Min. 90+3 FINAL!

Min. 88 GOOOOL Istanbul Bașakșehir! Turcii marchează golul de onoare cu două minute înainte de sfârșitul timpului regulamentar. Januzaj își trece numele pe tabela de marcaj.

Min. 46 Partea a doua începe acum.

Min. 45+3 Pauză.

Min. 38 GOOOOL Gent! Încă o reușită pentru belgieni! Cuypers duce scorul la 4-0 cu șase minute înainte de sfârșitul primei reprize.

Min. 34 GOOOOL Gent! Gift Orban marchează al treilea gol în doar trei minute! Seară de vis pentru atacantul nigerian.

Min. 32 GOOOOL Gent! Gift Orban îi calcă pe urme lui Erling Haaland! „Dublă” realizată de fotbalistul oaspeților într-un singur minut.

Min. 31 GOOOOL Gent! Gift Orban împinge mingea în poartă și deschide scorul!

Min. 1 Arbitrul fluieră startul meciului.

Echipele de start!

• Istanbul Bașakșehir: Babacan - Sahiner, Duarte, Touba, Lima - Biglia, Ozcan, Tekdemir - Turuc, Okaka, Gurler;
  • Gent: Roef - Castro-MontesPiatkowski, Ngadeu, Torunarigha - Fofana, Kums, De Sart, Hong - Cuypers, Orban

știre inițială

Istanbul Bașakșehir - KAA Gent, meci din returul optimilor Conference League (1-1 în prima manșă), este transmis în direct pe PRO ARENA și VOYO miercuri, de la ora 19:00.

Echipa din Turcia, antrenată de fostul internațional turc Emre Belozoglu (ex-Galatasaray, Inter Milano, Newcastle United, Fenerbahce, Atletico Madrid, dar și Istanbul Bașakșehir) și la care evoluează fotbaliști de super-clasă ca Mesut Ozil sau Lucas Biglia, are prima șansă la calificarea în sferturile de finală după egalul din tur.

În tur a fost 1-1, goluri Gift Orban (Gent) și Stefano Okaka (Istanbul Bașakșehir)

În prima manșă a fost 1-1, goluri Gift Orban (35) pentru belgieni, respectiv Stefano Okaka (16) pentru oaspeții turci.

Partida de astăzi se joacă pe stadionul ”Fatih Terim”, arenă nouă, inaugurată în urmă cu mai puțin de un deceniu și numită în onoarea marelui antrenor care a scris istorie la naționala Turciei și la Galatasaray.